Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Levelező tagozat mellett...

Levelező tagozat mellett dolgozzak, vagy nappali és diákmunka? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Szeptembertől kezdem az egyetemet, de egyelőre nem tudok a fővárosba költözni, tehát bejárnék minden nap (2 óra az út).

Ahol lakom, ott nem nagyon találni munkát sima érettségivel. Az egyetemen, ahova jelentkeztem, főleg hétköznapokon vannak a levelezős konzultációk, de nem mindegyik kötelező.

A nappali tagozat mellett szól, hogy van lehetőség ösztöndíjat kapni, és diákmunkát is könnyebben találnék.


Mindkettőt megjelöltem, a nappalit elsőnek, de még lehet változtatni a sorrenden.

A fentiek ismeretében mit gondoltok, így, bejárósként hogy lenne jobb?


2014. máj. 30. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
En bejartam egy evig+diakmunka, de katasztrofa, a penz iszonyat keves. Inkabb atmegyek osztol utolso evben levelezore, hogy vegre tudjak lepni egyrol a kettore, mert a diakmunka borzalom.
2014. máj. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Mennyi pénzre van szükséged? Ha megélsz így is és a szüleid segítenek akkor mindenképpen a nappali, mert az oktatás sokkal alaposabb. Néz utána mennyi az ösztöndíj és a diákmunka bér, ha csak minimálbéres melót találsz az se sokkal több.

Levelezőn nem sok a konzultáció, sokkal nehezebb vizsgákra tanulni munka mellett, ezt vedd figyelembe.

Szóval ha csak lehet én a nappalit választanám. Mindkettőn tanultam már, 15 éve nappalin, jelenleg levelezőn.

2014. máj. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


A szüleimmel élek, a pénzt félretenném lakásra.

2014. máj. 31. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!