Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nagy bajban vagyok,...

Nagyon nagy bajban vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

9. osztályos vagyok egy műszaki szakközépiskolában és ott a műszaki rajz tanárom "szivat egy idelye. Ez abból áll, hogy a házi feladataimat soha nem fogadja el és nem engedi kijavítani sem, miközben a többieknek megadja a lehetőséget... Ha dolgozat van, akkor a legkisebb hiba miatt is képes rossz jegyet adni, mikor a többieknek a nagyobb hibát is elnézi. Az utóbbi időben elkezdett nekem órai munka egyeseket adni, mert nem tudtam "tökéletesen" megcsinálni a feladatot, ami mellesleg gyakorlás volt. Egy dolgozatot az édesanyám is megnézett fogadóórán és nekem adott igazat.

Szerdán kijelentette hogy bukásra állok (1,97) miközben kettes és hármas között álltam (~2,5) és nem írtam azóta dolgozatot. Szerintem (és az osztálytársaim szerint is) meg akar buktatni szándékosan. Volt most például egy beadandó munka, amit utána ki kellett kicsit javítanom,

de négyszer vittem vissza hozzá és olyan állapotban, ahogy a többiekét elfogadta. Ha egyest ír be, mindig kimagyarázza, hogy mi az, ha hazugság, akkor is.

Rocker vagyok, elképzelhető, hogy azokat utálja (nem mellékesen tavaly évet kellett ismételnie egy rocker gyereknek 1,99-es átlaggal, és neki sem adta meg a lehetőséget). Az óráját soha nem zavartam, nem vagyok a rendbontó társaság része, egyszer sem beszéltem vele tiszteletlenül. Ezt a bukást nem mertem elmondani a szüleimnek, mert elvennék az egész nyaramat és szerintem meg is vernének (nagyjából kitagadnának a családból). Egyetlen megoldást látok, az öngyilkosságot.

A tanárnak próbáltam nyalni is, de annyit ért, mint sz*rnak egy pofon :(

MIT TEGYEK? KÉRLEK SEGÍTSETEK!

15/F



2014. jún. 1. 21:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Édesanyáddal menj be az osztályfőnökhöz és/vagy az igazgatóhoz, és meséljétek el mi a helyzet. Ezután kérjétek meg a tanárt, hogy mutasson meg dolgozatokat(nem csak a tiédet, hanem osztálytársaidét is összehasonlítási alapul), mivel ő köteles azokat megőrizni egy ideig (Tanév végéig biztosan). Így ők is láthatják, ha nem jogos a tanár értékelése, és ők biztosan nagyobb hatással lehetnek a tanárra, mint Te magad.

2014. jún. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék ügyet csinálni, már több iskolai dologgal voltam így, de mindig én húztam a rövidebbet :/ amúgy anyám is tanár, tanárnak adna igazat, az meg már vagy 30 éve ott tanít, és ezt az elvet használja...
2014. jún. 1. 21:59
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem azért kérsz segítséget, hogy ügyet csinálj. Akkor mit szeretnél? Máshogy simán megbuksz, és attól neked nem lesz jobb...
2014. jún. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom.. szüleimnek mit mondjak?
2014. jún. 1. 22:26
 5/13 A kérdező kommentje:

Amúgy of-nél semmit nem érnék el, mert nagyon jó barátja...

Szerdán lesz az utolsó műszaki rajz órám amúgy

2014. jún. 1. 22:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Most vagy ügyet csinálsz belőle, vagy vársz a szerencsére, hogy talán ne buktasson meg. Ha tényleg igazad van (és édesanyád is igazat adott annál a dolgozatnál - mellesleg mint írtad ő is tanár, így szakmai szemmel is látja a dolgokat), akkor nem te fogod húzni a rövidebbet.
2014. jún. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én anyám is tanár, anno mikor iskolás voltam, minden szért megvertek, egy időben egy négyest nehezen mondtam el, a 3-ast titkoltam. De mikor valamelyik tanár meg akart buktatni, az egyik egy tesitanár volt,( igazolt kosaras voltam heti 6 edzéssel, és soha nem lógtam, csak sokmindenben ügyetlen voltam), a másik meg egy rajztanár volt, akkor bement, és kultúrált módon le tudta rendezni.
2014. jún. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Szóval a bukás nem vicc, inkább verjen meg anyád, apád, tiltson el mindentől egész nyáron, de merj beszélni anyáddal, hogy bemenjen beszélni a tanárral. Vannak tanárok, akik szeretnek megalázni 1-1 gyereket, de egy felnőtt emberrel szemben, ráadásul kollégával már más a helyzet.
2014. jún. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van az előttem válaszolókkal. Ne várj a szerencsére, mert akkor hiába is írtad ki a kérdést. Szerintem a kérdést azért írtad ki, hogy segítséget kérj, hogy mit tehetnél. Hát ez a jó megoldás, amit írnak. Beszélned kell anyukáddal, hogy rendezze le az ügyet.
2014. jún. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Volt egy beadandó munka amit 4-szer adtam be (jól, más tanár látta) és nem fogadta el. Arra gondoltam, hogy beadom úgy, hogy közé teszek valamennyi pénzt. Mennyit lenne érdemes.

Amúgy ha jelent valamit, nagy antidohányos (én is az vagyok) és nagyon szeret inni a saját bevallása szerint...

2014. jún. 3. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!