Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsga holnap menni...

Forgalmi vizsga holnap menni fog így?

Figyelt kérdés

Plusz 10 órát vettem és az utolsó 2 órát leszámitva egész jól ment. Múlt héten éreztem, hogy oké menni fog a vizsga is. Erre előtt a csütörtök és már csak 6 nap volt forgalmiig. Borzasztóan vezettem, folyamatosan hibáztam és ma volt az utolsó órám és ma is rosszul teljesítettem. Az oktatóm mondta szedjem össze magam mert nem lesz jó így. Ez nem az miatt van mert nem tudom ezt tudja ő is csak az izgalom. Én magam vezetés közben nem érzem idegesnek de a figyelmem egyszerüen annyira próbál mindig egy valamire rákoncentrállni, hogy aztán mellette meg hibázok egyet. Parkolásnál is akkor tekerem a kormányt amikor szolt az oktatóm, hogy most. És vizsgán nem fogja mondani, ott nem tudom mi lesz velem :( Ez lesz az első és remélem utolsó,vizsgám is, de eddig kb 99% esély van a bukásomra és valami isteni csoda kell, hogy ne hibázzak sok kicsit vagy egy nagyot. Volt már így valaki esetleg, hogy utolsó 2 órán ennyire rosszul teljesített? Az oktatómtól egy jó szót sem kapok és ez nagyon rosszul esik. Nem üvölt velem, de nagyon meg szokott szidni. Nem tudom mi lesz velem holnap. Gondoltam veszek csokit este meg reggel eszek pár kockát meg valami nyugtató teát is lehet innom kéne, hátha kicsit segít. Egész nap a sírás kerülget ha rá gondolok és ha nem sikerül biztos kijön belőlem és elírom magam :( ha ez az utolsó 2 óra is jól ment volna szerintem annyira magabiztos lennék, hogy menni fog, de nem így alakult :(

Volt már így valaki?


2014. jún. 2. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, attól hogy ez a 2 óra nem volt jó, a vizsga még lehet jó. Most már biztosan a vizsga miatti idegesség volt benned és nem tudtál úgy koncentrálni mint előtte.

A csoki jó ötlet, a nyugtató tea nem! Ki tudja milyen hatással lenne rád.

Gondolj arra vizsgán, hogy ez is ugyanolyan lesz, mint egy óra, ugyanazt kell csinálnod, csak most egy másik ember is ül még az autóban.

Nem kell izgulni, ha esetleg mégsem sikerülne, akkor sem dől össze a világ. Sokaknak nem elsőre, hanem csak másodikra sikerült, pl. nekem is :D Ha nem sikerül, akkor fogd fel gyakorlásnak, hogy legalább tudod, hogy milyen egy vizsga és nincs ok izgulásra, mert nem olyan vészes. A végén a vizsgabiztos elmondja a véleményét, a hibákat, hogy mikre érdemes jobban odafigyelni. Ebből is sokat lehet tanulni, akár sikerül, akár nem. Mert ugye, ha sikerül, akkor meg már egyedül fogsz vezetni utána, ha megjön a jogsid és az még felelősségteljesebb dolog!

2014. jún. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jól esett! Igen, próbálok majd kiegyensúlyozottnak és határozottnak tűnni, remélem sikerül és annak lát van a vb :) Persze ez is jár az agyamban, hogy max másodszorra, meg akkor már tudni fogom milyen egy vizsga, de most elég nagy bennem a feszültség és szeretnék a páromnak és a szüleimnek is megfelelni, hogy sikerül elsőre, pedig ők is mondogatják, hogy max másodszorra majd sikerül. Remélem a vizsga ideje alatt olyan dolgok jönnek elő belőlem, hogy sokkal figyelmesebb leszek és szépen lassan kapkodás nélkül menni fog. Parkolásnál neked is monda az oktató még utolsó órán is, hogy mikor tekerd a kormányt? Ettől kicsit félek, meg az y megfordulásnál is remélem nem padkázok vagy ilyenek.
2014. jún. 2. 14:42
 3/10 anonim ***** válasza:

Az y fordulást én sem szerettem :) Szerencsére nem azt húztam.

Parkolást nekem önállóan kellett csinálnom és ha valami gáz volt és magamtól nem vettem észre, akkor rám szólt az oktató, hogy ezt ne így csináljam tovább. Vagy ha nem volt tökéletes, akkor mondta, hogy javítsam ki, vagy hogy ez még elfogadható-e így.

Az nem jó, ha mindig ő mondja meg, hogy mikor kormányozz, mert így nincs lehetőséged magadtól ráérezni.

2014. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen az a baj én is így látom és élesben segítség nélkül,így hogy még egyedül nem parkoltam be nem tudom menni fog-e ahhoz nagyon jó helyet kell kifognom és remélem sikerül majd elsőre, mert a korrigálás is lehet kizökkentene.
2014. jún. 2. 15:00
 5/10 A kérdező kommentje:
Megbuktam :( nagyon szépen vezettem az ora feléig y megfordulás is meg volt, aztán jött apárhuzamos parkolás tolatva, természetesen nem tudtam beparkolni mert az oktato itt mar nem mondta hogy mikor szedjem alá így a kocsi fele kilógott pedig 2 szer próbálkoztam :( iszonyú érzés volt :(
2014. jún. 3. 15:13
 6/10 anonim válasza:

Érdekes oktatód van. Nekem nem azt mondta, hogy mikor szedjem alá. Egyszer elmondta, mit kell nézni.


Megállsz a hely előtti kocsi mellett, úgy, hogy a hátsó kereked az ő végénél legyen. Elkezdesz tolatni, alászeded, egész addig, amíg a bal tükörben a mögötted lévő kocsi eleje teljesen benne nem lesz, aztán gyorsan kiegyenesíteni. Aztán tolatni, és figyelni, hogy nem menj a padkára, majd ha úgy érzed, hogy elég közel vagy, szedd alá az ellenkező irányba, és szépen tolass addig, amíg nem leszel egy vonalban a padkával. És voila. :):):)


Muszáj ezt megtanulni, mert nem fogja senki mondogatni neked, hogy mikor szedd alá. Fontos, hogy önállóan tudj mindent.

2014. jún. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Amúgy nem tudom, az én oktatóm az inkább nyugtatott, mint szidott. Halál nyugodt fazon. Egyedül akkor lett ideges, amikor az utolsó előtti alkalommal 2x is sikerült váltás közben felengedni a kuplungot (darálni a váltót). Ilyet azelőtt, és azóta sem csináltam, nem tudom, hogy hogy sikerült.
2014. jún. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyszer voltam plusz órán azóta akkor sem sikerült beállnom. Az utolsó előtti lépéssel van a gondolom mikor egyenesen van a kormány gurulok befele és túl korán alászedem és vagy ferde a kocsi vagy kilog ilyen kis helyen nem tudok belül korrigálni annyira nem vagyok profi igy újra kell kezdenem :( A plusz orán 3 ilyen parkolást csináltunk egyik sem sikerült de a többi parkolást át se vettük és most meg tuti azokat cseszem el és mostpénteken vizsgáazok. az a baj a párom félti a kocsiját nagyon és parkolni nem tudunk egy üres placcon mert ott nincs 2 kocsi hogy be álljak közé :(
2014. jún. 16. 13:32
 9/10 anonim válasza:
Nem kell újrakezdened. Csak addig mész vissza, amíg egyenesben nem lesz a kormány. (amikor átlósan tolatsz be.) Ha túl hamar szedted, akkor utána még egyenesben tolatsz rá egy kicsit, ha meg túl későn, akkor előregurulsz. Nem jó az oktatód módszere. Nem mondogatni kell, hogy mit mikor csináljon valaki, mert nem jön rá feltétlenül arra, hogy mikor kell majd ezeket a való életben csinálnia.
2014. jún. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ez talán segít. Kis angoltudás kell hozzá, írja alul, mit kell csinálni.


https://www.youtube.com/watch?v=WciM3ECbvAc

2014. jún. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!