Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ketsegbe vagyok esve? Hogy...

Ketsegbe vagyok esve? Hogy szedjem ossze magam? Tul komolyan veszem?

Figyelt kérdés

Ma volt az elso vizsgam biologiabol, szerencsetlensegemre pont azt a valtozatot huztam amire nem voltam felkeszulve es nem is volt meg nekem, egesz vegig biztos voltam abba h azt fogom huzni amelyiket a legjobban tudom, es most meg ://

Lehet,hogy hulyesseg, de nagyon bele eltem magam, foleg h maximalista vagyok es a tanar is arra szamitott,hogy meg lesz a maximum pont de csak 3 pont hianyzott,hogy meg legyen.

En eleve olyan vagyok,hogy ha vmibe bele elem magam, ha eltervezek vmit ra keszulok, es ha nem ugy alakul,akkor teljesen ketsegbe esek utana elveszitem az iranyitast es ossze-vissza kapkodok.

Lenyeg,hogy sikerult es meg lett az a pontszam amire szamitottam, de vmiert megis azt erzem h annal tobbet tudok. :/


Kicsit ossze vagyok most zavarodva, jo lenne ha vki biztatna , kezdem feladni az egeszet es felek,hogy csutortokig nem fogok erkezni felkeszulni a kovetkezo vizsgara, ami baromi nehez. Ilyenkor mit csinaljak? Tudom,hogy nem ezen kellene tornom a fejem most hanem keszulni a kovetkezore, de nincs energiam abszolut, elvesztettem minden hitemet, eddig biztam az ''Egiekben'' lehet hulyen hangzik de ez van, talan azt akarjak most h ezzel is be erjem.

Ti ereztetek mar igy ? Hogy ugy erzed mindent megtettel azert h sikeruljon, lelkileg szellemileg felkeszultel ra meg se sikerult ugy?

Meg 4 vizsgat tul kell elnem x(



2014. jún. 2. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha maximalista vagy, nem biztos, hogy tudok megnyugtatót írni, de együtt érzek veled. :)

Emellett az a hozzáállás, amit a vége felé írtál, szerintem előre vihető lehet - nem is az "érd be ennyivel" - inkább a: "Figyelj, ennek még van ilyen területe, ami nem megy csuklóból. De ne aggódj, legalább most már erre is gondolsz". Ezzel a hozzáállással tudok azonosulni, mert építőnek tartom. :)

Saját tapasztalatra hivatkozva: Nekem sok olyan vizsgám volt, amikor "aha élményem" volt.

Ha tényleg tudod az anyagot, akkor mit számít, hogy egy vizsgán éppen nem mutattad meg. (Értem én, nem könnyű túllépni ezen.)De a suli nem 1 vizsga, hanem folyamatos bizonyítási LEHETŐSÉG - és nem kényszer -, amikor a benned levő tudást felhasználva érvelhetsz, bizonyíthatsz, rávilágíthatsz dolgokra, szóval felhasználhatod a tudásod a gyakorlatban. Ha pedig erre képes vagy, a kutyát sem fogja érdekelni, milyen vizsgán, hányast kaptál.

A többi vizsgádra készülj, amennyire tudsz, aztán odamehetsz azzal az érzéssel, hogy oké, 40-60 perc az életemből. Ennyit tudok, megpróbálom összehozni a lehető legjobbat, annál többet úgy sem lehet. Majd meglátom, mire lesz elég, aztán vagy kiderül, hogy elég, vagy kiderül, mi hiányzik még.


Wááá, bocsánat, a hosszúságért! Nem tudom számít-e valamit, de drukkolok, és akárhogy is, de menni fog! És csak nyerhetsz, mert nem adod fel :)

2014. jún. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is maximalista vagyok, éppen ezért mindig van a tarsolyomban egy B terv. Ne az égieket hibáztasd, az a gyenge, lusta emberek tulajdonsága. Te magadban hiszel, el kell hát fogadnod a tényt, hogy a sikertelenségnek is te vagy az oka. Nincs ezzel baj, csak mindig szem előtt kell tartanod , hogy sikeres ember titka: egyel többször próbálja meg, mint ahányszor nem sikerül.
2014. jún. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És még valami. Néha tudnunk kell örülni a kudarcnak is. Tanulni ugyanis csak ezekből lehet. A siker nagyon rossz tanítómester.
2014. jún. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Vmennyire segitett,hogy le irtatok ezeket.


Ma irtam a foldrajz vizsgam, ugyanaz volt mint a biosz vizsganal. Csak itt annyit se tudtam mint a biosznal. Megint azt a valtozatot huztam amire nem keszultem. Vhol ereztem h ez se fog sikerulni, amikor meglattam h nem az a valtozat, fura megkonnyebbulest ereztem, ez kb olyan erzes volt mint ha azt fuztam volna amelyiket akartam... egyalatalan nem lepett meg. Olyan tehetetlen fejjel ultem ott es neztem a papirt, vartam mig vmi eszembe jut es hatha kiagyalok vmit.


A vizsga elott 1 nappal megkertem a tanart h rakja olyan helyre azt a valtozatot amelyiket tudom ahol eszre veszem, nem kertem h nyomja a kezembe vagy vmi,hanem csak h lassam hol van. EGyik fulen be ment a masikon meg ki, azt mondta h majd SZERENCSEM LESZ SEGIT! Persze, en meg a szerencse.


Vizsganal egy szot sem segitett,csak allt es nezett ram fele..

Baromira duhos voltam,legalabb azt nezte volna h mennyit keszultem ra, egesz even igyekeztem h tudjak vmit, egy csomo mindent elvittem arra a vizsgara, mivel kotelezo volt vinni vmi ajandekot ezert vittem is, es meg is bantam. Most sajnalom h annyi energiat belefektettem, ugy se tudtam megmutatni h mennyit tanultam ra, igy meg....nem sok hasznat veszem az egesznek.


Csalodtam a tanarba is es kicsit magamba is. De legjobban ot tudom hibaztatni. Sztem minden tolem telhetot megtettem, a tobbi mar rajta mult h segit e vagy nem.


A tobbi vizsgara mar keszulni se akarok, mi a francnak keszuljek azokra is, ugy se fog sikerulni nekem semmi, ez a sorsom, akarmennyit fogok tanulni semmi nem fog sikerulni, nem is akarom magam azzal beetetni h sikerul..Pff.... elegem lett, most latom h tenyleg csak magamra szamithatok, es amit nem ertek az az,hogy akik leszartak az egesz vizsgat egesz even azoknak tobbet segitett mint egy olyannak aki keszult ra. Peidg megigerte h annak nem segit aki nem keszul ra.

Most elment a kedvem az egesz tanulastol. Nem szamitok mar semmi jora.

2014. jún. 5. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!