Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek milyen lett a töri...

Kinek milyen lett a töri emelt érettségije?

Figyelt kérdés
Nekem 69 lett a 90ből, ami 77% :D legjobb esetben 86 lehet. Nagyon fel vagyok dobva, nem számítottam ilyen jóra, bár lehetett volna jobb, ha nem baszok el 1-2 alapvető dolgot.

2014. jún. 3. 10:40
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:

Hála istennek Győrben írtam meg, de tegnap Pesten voltam besegíteni ismerősnek, úgy hogy csak az eredményt tudom.

66% lett, ami nem rossz, de annyira nem is happy, szóval ima és szerencse és készülés lesz a szóbeli ( Remélem, 20. századot húzok)

2014. jún. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 AlexMason válasza:
Nekem 65 pontos lett, aminek nagyon örülök, tanárom szerint az országos átlag 55 körül volt. :D Szóbeli remélem nagyon jól sikerül és akkor lehet 83 %.
2014. jún. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 Hamlet válasza:
100%
90/78 pont lett,mind a 4 esszém hibátlan,csak sajnos a teszten annyira felidegesítettem magamat közben,hogy kb 6 pontom ment el alapdolgokon:/ szerintem nehéz volt,nem éreztem úgy,hogy a másfél éves intenzív tanulásnak bármi haszna lett volna a tesztkérdéseknél. Jogra szeretnék menni,támogatottra 464 pont kell és úgy 462 lesz :D siralmas
2014. jún. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Remélem mindenkinek sikerülni fog a továbbtanulás :)


Jézus, másfél év?????? Én kb az utolsó 1 hónapban feküdtem neki...bár akkor keményen.

2014. jún. 4. 17:10
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 71 pontom lett, meg is lepődtem rajta. Főleg azért, mert nem tanultam rá folyamatosan. A 2013-as mozaikos érettségi témaköröket tartalmazó könyvet olvastam el háromszor, előtte próbálkoztam azzal, hogy a Száray-könyveket elolvasom, de csak a 11.-es közepéig jutottam egyszer, szóval volt izgalom írásbeli előtt.


Amikor megláttam a feladatsort, akkor megörültem, mert nekem ez pont feküdt. Nagy része szövegértés volt (pl.USA, idézet-felismerés). Nekem tetszett, hogy vittek bele egy kis szociológiát/szociálpolitikát, és így inkább a tájékozottságra voltak kíváncsiak.

Az esszékben is jól lehetett párosítani, hiszen Rákóczi tavaly volt témakör, ha valaki azt átnézte, annak könnyű lehetett, a XX. századi demográfia most volt témakör, csak úgy mint az uralkodók gazdaságpolitikája. A cigányság esszé meg így visszagondolva eléggé kétesélyes volt. Nagyon a tényekre kellett szorítkozni, hogy ne húzzon se jobbra, se balra a dolog, de szerencsém volt, és jó pontszámokat kaptam.


A szóbelit tegnap tudtam le. Arra a Mátyás Kiadó könyvéből, illetve a mozaikos 2014-es kiadásából tanultam. Kb. 2 hét alatt írtam ki füzetbe az anyagokat, és próbáltam memorizálni a dolgokat, de igazából csak az utolsó 3 napon feküdtem neki keményen. A vizsgán szerencse is kell, mert nekem például nagyon segítőkész bizottságom volt, hagytak beszélni, és ők is arra voltak kíváncsiak, hogy értem-e a dolgokat. 1867-1905 magyar pártviszonyokat és választójogot húztam, szóval nem volt könnyű témakör, de azt mondták, hogy jó volt. Egy-két fogalomnál még fel is csillant a szemük, de ehhez kellett az, hogy az előttem lévő csaj azt mondta, hogy a székelyek németül beszélnek. Gondolom ezután külön örültek, hogy én nagyjából értem a dolgokat.


Aki jövőre megy vagy aki majd a következő napon megy, annak azt tudom tanácsolni, hogy legyen magabiztos. Ha látják, hogy tisztában vagy a dolgokkal, akkor nem is jegyzetelnek, csak figyelnek, esetleg valamelyik tanár bújja a megoldókulcsot, hogy mi az, amit esetleg kihagytál. És sok szerencsét mindenkinek a továbbiakhoz! :)

2014. jún. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
*műszakis, nem mozaikos. :D
2014. jún. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
15-16-os én is ezt húztam:D Te kb miket mondtál a választójogról, meg a pártviszonyokról? Meg milyen fogalmakra gondolsz, ami miatt felcsillant a szemük? :) :D
2014. jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Közjogi kérdés, szabad mandátumú képviselők, adócenzus, obstrukció - arra nehezen jöttem rá, de nagyon örültek neki, amikor kinyögtem, delegációk szerepe a közös ügyek minisztériuméban. Ezek jutnak hirtelen az eszembe, ami a legnagyobb tetszést váltotta ki. A végén igazából két kérdést tettek fel, az egyik az előbb említett obstrukció, a másik pedig a mamelukok szerepe. Arra nem tudtam válaszolni.

Az elején a dualizmus intézményét mutattam be röviden, kevés vissza-, illetve előretekintéssel. Aztán áttértem a pontokra, forráselemzésre. A pártviszonyoknál ismertettem a közjogi kérdést, nemzetiségek problémáját, a nyílt szavazás veszélyét, hatását. Felsoroltam a pártokat, hogy mikor alakultak, kiket képviseltek, melyik irányba orientálódtak (kiegyezéspártiak vagy függetlenségre törekvők). Elmondtam még, hogy a kiegyezés népszerűtlensége miatt nem szélesítették ki a választójogot, ezért érintette csak a népesség 5,5%-át. A feleletem így kitette a 20 percet, lehet, hogy több is volt, mert más rajtam kívül nem volt a teremben, szóval nem kellett siettetniük. Nem vagyok száz százalékban elégedett magammal, de azért ez nem könnyű téma. Forráselemzésre szerintem fognak levonni pontot, de a többit nem tudom, igyekeztem ambiciózusnak hatni.

Te miket mondtál, hogy sikerült? :)

2014. jún. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Én ma végeztem a szóbelivel. A szerzetesrendeket kaptam, de nem örultem a témának. :C Kevés volt a fél óra összeszedni a gondolataimat.

Viszont a vizsgabizottság tagjai nagyon kedvesek voltak, állandóan mosolyogtak. Meg annyira lelkesek voltak, hogy majdnem tapsoltak, amikor mondtam egy-két szakszót. :D

2014. jún. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Örülnek azoknak, akik értik a dolgokat. :D Idén nagyon sok olyan emeltezett, aki középen is legfeljebb hármast kapna...
2014. jún. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!