Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek milyen lett a töri...

Kinek milyen lett a töri emelt érettségije?

Figyelt kérdés
Nekem 69 lett a 90ből, ami 77% :D legjobb esetben 86 lehet. Nagyon fel vagyok dobva, nem számítottam ilyen jóra, bár lehetett volna jobb, ha nem baszok el 1-2 alapvető dolgot.

2014. jún. 3. 10:40
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Én leginkább a forrásokra építettem. Kezdtem azzal, hogy az alapból szűk választójog még jobban beszűkült. Aztán a választójogi törvényeket elemeztem, hogy milyen censusok van benne, aztán mondtam, hogy így nem valósult meg a törvény előtti egyenlőség. Aztán rátértem a nyílt szavazásra, hogy ez (is) mennyiben segítette a kormánypárt hatalmon maradását és erre miért volt szükség. Megemlítettem az MSZDP példáját, hogy bár sokan támogatták, de nem jutott be az országgyűlésbe és hogy ez miért volt így. Aztán beszéltem a Deák pártról, majd a Szabadelvű pártról, a közjogi kérdésről, Tisza Kálmánról és a véderővitáról, meg megemlítettem a kultúrharcot, hogy az egy ritka kivétel volt, hogy nem a közjogi kérdés volt előtérben. Aztán még Tisza Istvánról, obstrukcióról, az utána levő választásról és annak következményeiről, majd a háború előtti pár évről néhány szót. Nem szóltak közbe, majd kb 4-5 kérdést feltettek. Hogy mely társadalmi rétegek voltak kizárva a választásra való jogosultságból, a nyílt szavazásról és az obstrukcióról kérdeztek még, meg egy tömegmegmozdulásra kérdeztek rá ebből a korszakból. Válaszolni tudtam mindegyikre. Lényegében ennyi, remélem a legjobbakat. :)
2014. jún. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Ahogy látom te inkább az 1905 utáni időkhöz viszonyítottál. :D Én a feudális berendezkedéssel hasonlítottam össze, hogy mi változott a kiegyezés után, milyen hatással volt a társadalomra és a politikára, milyen új elemek jöttek be. Én Tiszáékról nem beszéltem túl sokat, inkább a következményeket elemeztem.

De jó látni, hogy egy tételt végül is több szempontból lehet értelmezni. :))

2014. jún. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

#20 amúgy ez tényleg így van, a volt tanárom is mondta h azok, akik okosak töriből nem vállalják be az emelt szintet, mert tudják h közép szinten megcsináljak a 80-85%ot, a butábbaknak meg kell a pont, és ezért emelteznek.


Én Bethlent húztam tegnap, leginkább ugye a politikájáról kellett beszélni, de beszéltem az előtte meg utána lévő életéről is. Amit kérdeztek arra mind tudtam válaszolni, úgyh remélem h max pont közelében lesz.

2014. jún. 11. 15:53
 24/33 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenul a jobb tanulóknak lesz jobb az érettségijuk. Ezeket én most hallom először, amit így leírtatok. :D

Kellett a pont nekem is, ahhoz képest nem is rossz a 66%-os írásbeli eredményem.

Volt, aki teljes erőbedobással végigtanulta töriből a 4 évet, járt előkészítőkre meg ilyenek, full jó tanuló volt és annyira nem fekudt neki a feladatsor, hogy 51% lett neki. Na most ennyi.

Nekem a töri volt az a tantárgy, amiről úgy gondoltam, hogy na az lesz az utolsó tantárgy, amiből emeltezek.

2014. jún. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

"#20 amúgy ez tényleg így van, a volt tanárom is mondta h azok, akik okosak töriből nem vállalják be az emelt szintet, mert tudják h közép szinten megcsináljak a 80-85%ot, a butábbaknak meg kell a pont, és ezért emelteznek. "


Ennél nagyobb analfabétaságot még nem hallottam.


Tehát aki 470 pontokat összeszed az butább mint az aki 300at? Mi a franc?


Én középen 82%-os törit irtam, most emelten pedig várhatóan 80% körül lesz.

Hogy a francba lenne valaki okosabb aki 80%-os közepet ir annál aki 80% emeltet? Teljesen ellentmondásosan baromságot mondtál most.

2014. jún. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
#25 egyáltalán nem írtam baromságot, csak kifelejtettem belőle azt, hogy ez ebben az évben van így és persze nem vonatkozik mindenkire. Nekem 86% körül lesz az emeltem. Viszont ismerek olyanokat, akik ugyanennél a tanárnál végig buktak és bevállalták az emelt szintet, csak azért, hogy meg legyen a plusz ötven pontjuk, és ismerek olyat is aki lazán megírta volna az emeletet ötösre, de inkább elment középszintre, mert hogy neki az éri meg.
2014. jún. 11. 16:33
 27/33 A kérdező kommentje:
Az ÉN véleményen szerint meg egyáltalán nem biztos, hogy aki 80at ír emelten az 100% h okosabb, mint aki 80at ír középen. Tegnap voltam szóbelizni és mázlimra jó tételt húztam, de ha vmi jó fost húzok (mint az előttem lévőek) akkor jó nagy szarba lettem volna.
2014. jún. 11. 16:36
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

A 71 pontos vagyok.

Max. lett a szóbelim, így 87% lett. Jó ezen is túl lenni! :))

2014. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
A borzasztó feleletemre 60\48 pontot kaptam. Így összesen 72% lett. Gratulálok mindenkinek!! :D
2014. jún. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
100%
Szóbeli 60/54 lett, szval a csodásan éppen hogy sikerült írásbelivel összesen lett 75%, ami ahhoz képest hogy januárban döntöttem a töri emelt ügyében nagyon jó. Gratulálok mindenkinek!
2014. jún. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!