Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű földrajz érettség...

Hektorr7 kérdése:

Emelt szintű földrajz érettségi szóbeli tételek kellenének! Aki volt már ilyenen annak hogy ment?

Figyelt kérdés

Sehol se találok ilyen kidolgozott téeleket. Azts e tudom hogy a földrajzos emelt érettségin mit kérnek majd számon a szaktanárok!


Egyáltalán mikre lehet számítani? Mert ugye írásbeli 200 pontos volt, a szóbeli meg hány pontos?



2014. jún. 3. 11:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az írásbeli 200 pontos, de osztják kettővel a végén a megszerzett pontjaidat, így jön ki a százalékban, szóval 100 pontos, ha úgy vesszük. A szóbeli 50 pont.

Kidolgozott tételeket azért nem találsz, mert csak témakörök vannak, amiken belül vannak a tételek. Jegyzeteld ki, hogy egy adott témakörön belül mik vannak és úgy keresd a neten, hátha, de a tankönyvedben a nagy része ott van.

2014. jún. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Na most és 2 tételt kell húzni emelt földrajzon? És milyeneka tanárok ott? Mert vajnyi keveset tudok igazából rizsázni szeretnék meg nyalni a tanároknak :$
2014. jún. 3. 13:42
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen, kettőt, természetföldrajz és társadalomföldrajz.

Ez emelt szóbelin nem fog menni. Hárman lesznek bent. Nem tudod milyenek lesznek. Azért olvasgass a dolgoknak utána, mert kevés olyan téma van, amiről elég a rizsázás. De például az írásbelid milyen lett?

2014. jún. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Írásbelim 57%-os lett! Az ott lesz előttük legalábbis tudni fogják hogy milyen jól sikerült?


Ha neked vannak kidolgozott tételeid priviben át tudnád adni kérlek szépen? :) :) :)

2014. jún. 3. 14:31
 5/14 anonim ***** válasza:

Na, 57% az egész jó. Azt hittem így a kérdésedből, hogy éppen átmentél.:D De ez azt jelenti, hogy tudsz földrajzból dolgokat.

Nekem nincsen, mert én már leérettségiztem belőle.

Nem, a tanárok nem fogják tudni, hogy neked milyen lett.

2014. jún. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

dejó hogy ezt mondod!:)


És neked hogy sikerült? Az írásbelihez képest tudtál javítani?


Mert most ugye 200 pontos az írásbeli szóbeli meg 50 akkor a súlyozást nem értem na mind1


szóval 57% nekem az írásbeli akkor ha 100% lesz a szóbelim akkor 20%-t javíthatok?

2014. jún. 3. 15:18
 7/14 anonim ***** válasza:
57%-os lett, az azt jelenti, hogy te 200-ből 114 vagy 115 pontot értél el. De megfelezik, hogy 100 pontos legyen az érettségi, így 100-ből 57 pontot értél el. Ha tegyük fel, hogy te maxos szóbelit csinálsz akkor 57+50 azaz 107 pontod lesz összesen a 150-ből. Mert 100-nak számít az írásbeli és 50-nek a szóbeli.
2014. jún. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Szmotyi1995 válasza:
Én is most emeltezek, te hol? nekem 80% lett az irásbelim, de félek, hogy valami nehezet fognak kérdezni.. Van már középszintűm is, ott a szóbeli rémisztően könnyű volt.. valaki valamilyen tanács? :)
2014. jún. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
én ott ahova központilag kijelölnek. Középszintű szóbeli nem olyan könnyű mondjuk én az ország egyik legjobb gimijében csináltam középszintet szval azért volt ott nehéz. De az az érettségi SOKAT IS ÉR ;)
2014. jún. 6. 21:43
 10/14 Szmotyi1995 válasza:
Minden érettségi ugyan annyit ér, mindenhol ugyan olyan nehéz az érettségi... :)
2014. jún. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!