Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen esetben nem olvassa el...

Nikii22 kérdése:

Milyen esetben nem olvassa el a történelem tanár az érettségi esszéfeladatot? Minden esetben el kell olvasnia?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Most érettségiztem és még nem tudom az eredményét de már mindenféle gondolat kavarog a fejemben ... tudtommal ( hallottam már olyat ) h a tanár nem olvassa el az esszéfeladatot ez milyen esetekben lehetséges ) ? Köszönöm válaszaitokat !

2014. jún. 3. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan esetben, ha a kiskedvencéről van szó (automatikusan maxpont) vagy ha egy olyan diákról van szó, akit nagyon-nagyon nem bír (automatikusan 0, vagy nevetségesen kevés pontszám). Igazából minden esetben el kell olvasnia az esszét, hivatalosan legalábbis. :) A tanárok nagyon nagy százaléka azért szerintem ezt meg is teszi. :D
2014. jún. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy így fogalmazok, de be is b*szna, ha nem olvasná végig őket, ez is a feladata!

Bár nekem anno az angol érettségin a hosszú levelem egy az egyben lenullázta, a rövidre meg majdnem max pontot adott, végigszivatott a középiskolában, szóbelin, szóval az elsőnek igazat adok részben, mert ez nem volt normális (a jobb jegyért mindig szenvedtem, és szinte sosem jött össze).

2014. jún. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Rendben akkor egy kicsit máshogy : a tanár mindenképpen végig olvassa a feladatot de ha nem teljesen a megadott feladatról írtam ( pl. Kossuth reformpolitikáját Petőfivel kezdtem és onnan vezettem át Kossuthra ( és aránylag keveset írtam róla )) akkor csak a tartalomból von le pontot vagy az egész esszére nulla pontot ad ? ( hát csodás..mert ez a tanár azt szokta mondani h olyan hülyeségeket beszélek h a füle ketté áll és gondolkozzak mit mondok de ahhoz képest ötöst ad .szóval nem reménykedem semmilyen nagy megváltásban és egész biztos h engem is megfog szívatni a szóbelinél...


A feladatok konkrét értékelésénél az els ő lépés annak eldöntése, hogy a feladatmegér- tés re adható 4 vagy 8 pontból el ért-e a vizsgázó le galább 1 pontot. Ha ne m, akkor a feladat összpontszáma csak 0 pont lehet.

1 pont akkor adható, ha legalább egy olyan megá llapítást tesz, amely alapján igazolható, hogy a problémát megértette, de a kifejtés tú lnyomó része nem a probléma értelmezésére vagy megoldására irányul.

2014. jún. 4. 10:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Végül mennyi pont lett ?
2018. máj. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Biztos elolvassa
2018. máj. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!