Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi fellebbezést mennyir...

Érettségi fellebbezést mennyire veszik komolyan?

Figyelt kérdés
A magyar szövegértés és a földrajz érettségimben több olyan megoldás is volt, amit szó szerint úgy írtam le, ahogy a megoldókulcs tartalmazta, mégse fogadták el. Ma beadok rá egy panaszt, van rá esély, hogy mégis kapjak rá pontot?

2014. jún. 4. 00:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha valóban úgy van, ahogy állítod, akkor jogszabály van arra, hogy el kell fogadniuk, hiszen az a megoldás.
2014. jún. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ahhoz képest ilyeneket kaptam: [link]



A jó választ először elfogadták, majd javították, hogy hibás.

2014. jún. 4. 02:52
 3/16 anonim ***** válasza:
Nemazért,de ez tollal van?:D
2014. jún. 4. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mi? A felső kép a lefénymásolt írásbelimről egy fénykép, ami tollal lett kitöltve és azzal javítva, ceruzával meg bekarikáztam a hibát. Az alsó kép a javítókulcs.
2014. jún. 4. 03:22
 5/16 anonim ***** válasza:
Többes számban írtad? (Olyan, mintha az utólag lett volna odaírva, nem tudom, hogy a fénymásolat miatt látszik-e úgy). Ha a dolgozatban is többes számban van a szó, akkor jó válsz, és el fogják fogadni a fellebbezést. De ha csak annyit írtál, hogy "szövegtípus", akkor az nem jó válasz, és nem fogják elfogadni.
2014. jún. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, "szövegtípusok"-nak írtam, csak elég halványan írok, a fénymásolat meg még rátesz, valahol nem is látni, mit írtam be, olyan világos, de a feladatlapon rendesen olvasható minden. És nem egy ilyen van benne, nem tudom, minek a hatása alatt volt a tanár, mikor javította. Meg például verselemzésben a "megszerette" szót három vonallal húzta alá, szerinte súlyos hiba, hogy egybeírtam, ezért le is vont 3 pontot, mikor utánanéztem, és ez egybeírandó.
2014. jún. 4. 06:17
 7/16 anonim ***** válasza:

Mindkettő jogos sérelem, fellebbezz! A helyesírásra is, mert mínusz 3 hibapont jelenthet plusz egy pontot a dolgozatra.

A tanár valószínűleg hullafáradt volt, amikor javított, olyankor előfordulhat ilyen tévesztés (saját tapasztalat...).

2014. jún. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Teljesen komolyan veszik, ilyenkor ki kell adni egy másik tanárnak átjavításra.
2014. jún. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

így van. Nehagyd magad. Tavaly nekem is ilyesmi volt a helyzet és 66 pont helyett lett 72 a törimben... Azért szerintem marhára nem mindegy....

Érdekes hogy az ilyen emberek hogy képesek tanárnak mondani magukat...

2014. jún. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%
Meg fogják adni a pontokat
2014. jún. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!