Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudok egy-két nap alatt...

Nem tudok egy-két nap alatt felkészülni a számonkérésekre. Mesterképzés így?

Figyelt kérdés

Konkrétan büfészakos vagyok.

A képzési terület egyik legkönnyebb szakja, ráadásul a mi karunk is elég laza.


4-es 5-ös vagyok, ha van időm/energiám arra, hogy hétről hétre átfussam az anyagot, vagy zh/vizsga előtt 4-5 nappal elkezdjek tanulni. Mondjuk azért azt a 4-5 napot nem úgy kell elképzelni, hogy reggeltől-estig, hanem a nap felében mondjuk.

Lényeg, hogy egy tananyagot több napon is átnézzek.


Igyekszem nem görcsölni, sokszor sikerül is lazán hozzáállni. Szoktam mozogni. Eljárok haverokkal. Vannak hobbijaim. Tehát pihenek, foglalkozok mással, testmozgás van. Nem magolok, hanem értelemmel igyekszem tanulni.


Ha azonban sűrűek a hetek és csak egy vagy két délután van egy számonkérésre (ppt-kben, tömören 30-50 oldal, jegyzetek 100-150 oldalasak általában), akkor már csak 3-ast teljesítek.


A gondom az, hogy mennék mesterképzésre, de ott azonos szakon is magasabb a színvonal, ha másik szakra megyek, pláne. Tehát úgy képzelem, hogy ott ha szorgalmas vagyok is MAXIMUM 1-2 délután JUT majd egy tárgyra, ami nem 100 oldal lesz jegyzetben, hanem 3-500.

Tehát ami most, itt 3-as, az ott....


Tegyek le a mesterképzés gondolatáról?


2014. jún. 4. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha érdekel, amit ott tanulnál, akkor miért ne? Ne szenvedj és görcsölj ennyire, felesleges.
2014. jún. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hol van a szenvedés és a görcsölés?



NEM ezért nem megy a tanulás. Általában sikerül bizakodóan hozzáállnom, mégsem tudok egy-két nap alatt felkészülni.

2014. jún. 6. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!