Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem emelt szóbelin...

Történelem emelt szóbelin mennyire nehéz összeszedni kb.40 pontot?

Figyelt kérdés
Kedden megyek szóbelizni, nem készültem túl sokat és nem vagyok kiemelkedően jó történelemből, az írásbelim 70%-os lett (arra is csak pár napot készültem), van esélyem így kb 40 pontot összehozni? Tudom, sok minden múlik azon, hogy mi lesz a témám, de alapjában véve mennyire húzós egy emelt szóbeli? Források, atlasz segítségével és kevés háttértudással lehetséges összehozni 70% körüli eredményt? (Tudom, az ezredik ilyen kérdés.. :D)
2014. jún. 5. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne:)
2014. jún. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre szerintem nem lehet válaszolni. Csak és kizárólag azon múlik, hogy mennyire tudod a tananyagot és tudsz-e legalább közepesen értelmesen beszélni. :D Én tegnap voltam és kihúztam a legkönnyebb tételt, szóval szerintem nekem megvan a 40-50 pont legalább. A vizsgáztató tanárok nálunk nagyon segítőkészek voltak és jó fejek. Ha kihagytál valamit, akkor próbáltak rávezetni, hogy mit kellene még elmondani.

Szerintem a tudásodon és a vizsgáztatókon múlik minden. Nekem mindkettővel szerencsém volt. :)

2014. jún. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Engem leginkább az érdekelne, hogy a források mennyit segítenek. Mit húztál amúgy? :)
2014. jún. 6. 11:52
 4/6 anonim ***** válasza:
A 18. századi Magyarország demográfiája. 2 térkép volt a forrásokban, az egyik a népességpusztulást ábrázolta a török hódoltság idején, a másik az etnikumok mozgását. Volt még 2 rövid szöveg, az elsőre nem emlékszem már, a 2. arról szólt, hogy a korábbi hódoltság területén letelepültek adómentességet kaptak. Volt még egy diagram arról, hogy a század végére milyen arányban oszlottak meg a nemzetiségek az országban. Újat nem tudtam meg a forrásokból, mindet tudtam fejből, de szerintem készülés nélkül csak a források alapján összelehetett volna rakni egy feleletet. Persze nem tökéleteset. :) Végighallgattam 3 feleletet, a szakkifejezésekre mentek rá főként és a forrás elemzésére. Szóval, ha a forrásban van egy diagram akkor le kell róla olvasni a dolgokat és következtetést levonni, erre különösen figyelnek.
2014. jún. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ó, az tényleg jó tétel, én is szívesen húznám. :D

Ez így egész jól hangzik. Igazából írásbelin az esszéket is úgy hoztam össze, hogy minimális volt a háttértudásom, leginkább a forrásokból és az atlaszból indultam ki, így lett 33 pontom, amivel meg vagyok elégedve. Bár szóbelin nagyobbak a témakörök és nincs választási lehetőség, azért bízom benne, hogy ha a legszörnyűbbek egyikét húzom ki, akkor is összekaparok valamit.

Még egy hülye kérdés (ha még megnézed... ezután abbahagyom, ígérem :D): milyen atlaszt lehetett használni? Mozaikost, esetleg a kék színűt (az nem tudom, mi a neve :D)? Bár gondolom, hogy nem mindegyiken suliban ugyanaz van, de hátha...


És köszi szépen a választ! :)

2014. jún. 6. 16:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk legalább 3-4 fajta atlasz volt kikészítve tegnap, bármelyiket lehetett választani.
2014. jún. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!