Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol van biomérnökök legtöbb...

Hol van biomérnökök legtöbb órája?

Figyelt kérdés
A Szegedi Tudományegyetem biomérnöki karára gondolok, szóval az lenne a kérdésem, hogy melyik épületben vannak a legtöbbet. Köszi előre is a választ!

2014. jún. 6. 12:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Össze vissza... TIK-ben is van, Aradin is a matek épületben, dóm téren kémia, Újszegeden a biosz... Szaladgálni kell erre arra.
2014. jún. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egyébként koli választás szempontjából érdekelt.. De ezek szerint majdnem mindegy:-)
2014. jún. 15. 15:26
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Kolinak én talán a Hermant ajánlom leginkább (én is oda jártam :D). Nagyon jó "zöldövezetben" van, ugye Újszegeden, Liget mellett, konkrétan mellette van a biolépület, szóval ha ott van órád, akkor elég 5 perccel előtte elindulni :D.


Buszmegálló is ott van pont mellette, 5 perc alatt beérsz Széchenyire, ahonnan gyorsan eljuthatsz a többi órára is. Maga a koli is elég jó állapotban van, folyamatosan újítják :) Én nagyon szerettem amíg ott voltam, és bátran ajánlom :)

2014. jún. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Hú köszi szépen a tippet! Ha már így ajánlottad, tudnál írni róla pár sort? Tudom, hogy van honlapjuk, de nem igazán igazodom ki rajta.. Szóval olyanok érdekelnének, hogy milyen a koli felszereltsége, a konyha, a fürdők(szintenként,szobánként??), van-e internet, sportolási lehetőségek a koliban, vagy a közelben...Nem vagyok szeged, sőt! Szóval bármilyen tipp jöhet! Különben először nem a Herman-ra gondoltam, inkább az Öthalmira, tudom, hogy mindentől távol van, de én meg nem vagyok egy nagy party arc, az meg olyan elszigeteltnek tűnik.. De gondolom a Hermanba is meglehet valahogy oldani... Köszi előre is! :)
2014. jún. 16. 13:36
 5/25 A kérdező kommentje:
szegedi*
2014. jún. 16. 13:37
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ÖTHALMIRA NE!!!!!!!!!!!!! :D ne, ne, ne és ne.

Az tényleg a világ végén van, volt pár biomérnök csop.társam az öthalmiból és MINDIG nyavalyogtak h sokat kell utazni és h nagyon fárasztó mindig ki-be járkálni (busz is ritkábban van).

Az, hogy nem vagy partiarc, az nem oszt, nem szoroz, mert kolibulik mindegyik koliban vannak, de senki nem sértődik meg ha nem mész el. Amúgy a Hermanban a bejárat mellett van egy ilyen nagyobb szoba, ott szoktak lenni a kolibulik, meg ott van év elején eligazítás, kéthetente (asszem kéthetente volt) teázás, van csomó társasjáték, lehet játszani stb :D


10 emelet van,és a 9. a legfelső amin laknak. (Én a 9.en laktam :D) Szintenként 12 szoba, mindegyikben 3an laknak. A szobák felszereltsége: 3 ágy, 3 könyvespolc, egy nagy íróasztal (elég nagy, el tudtok rajta férni), 3 nagy szekrény és külön mosdókagyló. A fürdőszoba... ööö izé, arra már nem emlékszek pontosan :D Minden szinten van, és talán úgy van beosztva hogy páratlan szint fiúk, páros szint lányok :D Fiú vagyok, szóval nem kellett vándorolnom. Hűtőkből minden szinten 4 van, mikrók a páratlan szinteken vannak (vagy pont a párosokon).


Egy szinten 3 WC és 3 zuhanyzó van. 2 lift van, konyhát én nemigen használtam, az is minden második szinten van. Mosógépek is vannak.


Fél perc sétára van CBA, buszmegállót is mondtam, az még közelebb van (de amúgy én nagyon sokszor sétálva mentem be a városba, mert annyi, hogy kilépsz a koliból, át a zebrán, már ott is vagy a ligetben, mész a szép fék között, utána ott a híd, azon át, és már ott vagy a széchenyin. Az egész 15-20 perc kényelmesen.)


Internet persze van, félévenként 5000 (!!!), tehát nagyon jó ár, főleg ha azt nézed, hogy 4-5 megás a garantált letöltés. Alapból LAN-kábeles a net, de simán tudtok bevinni routert, és akkor van wifi.


Sportolás: Van a kolinak saját sportpályája (az összes koli közül csak itt van! :D), szóval adott... Összeverődhettek focizni, röpizni, valaki mindig kapható rá. Ja, és az uszoda is 3 perc sétára van a kolitól, az is ott van újszegeden, és este 7-től vagy 8-tól (vagy nem is tudom pontosan) INGYEN mehet minden SZTE-s diák úszni. Szóval elég fasza :D


Én a 2012/13as tanévben jártam oda, akkor volt az a helyzet, hogy néhány szinten újrafestették a szobákat, másik szinteken új ágyakat szereztek be, azóta gondolom folytatták a felújításokat. Én nagyon szerettem ott lenni, egyáltalán nem lepukkant kolesz, és akkor 9320ft volt egy hónapra. Sokat nem emelkedhetett az ár.

2014. jún. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Ja neeeeeeeeeeeeem, nem nem hülye vagyok. 2.-5. szintig LÁNYOK laknak, tehát azok a lány fürdőszobák, 6.-9. szintig fiúk laknak, tehát azokon a szinteken meg a fiú fürdők vannak :D Kicsit belekavarodtam :D Tehát így van különválasztva, hogy a kolesz alsó felében vannak a lányok, a felső felében meg a fiúk. De persze mindenki oda megy, ahova akar, tehát ha összejössz egy fiúval/lánnyal, akkor csak a szobatársakkal kell lebeszélni az ottalvást :D


1. szinten vendégszobák vannak, 10.en meg ilyen mindenes cuccok. A koleszból ki-be bármikor lehet menni, a portás nyitja az ajtót ha éppen hajnal 4kor esnél haza buliból. Vendégeknek a személyit le kell adni portán, ők nem aludhatnak a koliban.

2014. jún. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
A ligetben pedig nem a szép fék, hanem a szép FÁK között mész. :D
2014. jún. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Jó hosszú, részletes leírást kaptam! Köszönöm, nem is számítottam erre, mikor meg akartam tudni még anno, hogy hol van a legtöbb biomérnökis óra :) Kár, hogy a konyhát nem használtad, kíváncsi lettem volna... Öthalmi nagy előnye, hogy állítólag a régi épületben jó sütő van. Különben lehet, hogy tényleg nem ártana megkímélnem magam az utazásoktól, itthonról amúgy is 4 órákat vonatozhatok :) Tök jó, hogy sportolási lehetőségek is vannak:) Nagyon köszi még egyszer!
2014. jún. 17. 19:08
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit, am a konyháról annyi tudok még mondani hogy "egy konyhában" (tehát kétszintenként) van egy-egy gáztűzhely/sütő, ami abszolút rendesen használható, van nagy mosogató-izé, egy asztal, meg saját kulcsra zárható tárolószekrénykék, amikbe lábas meg merőkanál meg stb befér :D
2014. jún. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!