Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kellő szorgalommal írhatok...

Kellő szorgalommal írhatok 5-ös matek érettségit, ha nincs logikám?

Figyelt kérdés

Egyértelműen humán beállítottságú vagyok, főleg a nyelvek tanulása megy jól, a számokkal mindig küzdöttem.

Idén 3-as lettem matekból, de szerintem a tudásom valójában csak kettes. A tanár azt mondta, hogy nem hiszi, hogy így meglesz az érettségin a 3-as... Ez nagyon szíven ütött, mert nekem eszembe sem jutott, hogy a 3-as legyen a célom, mindig is maxinalista voltam, és égne a pofámon a bőr, ha csak ennyit tudnék összehozni.

Már most nyáron el akarok kezdeni készülni rá, az előző évi feladatsorokon kívül hogy gyakorolhatnék még?


2014. jún. 7. 12:22
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jövőre érettségizem egyébként.
2014. jún. 7. 12:26
 2/15 anonim ***** válasza:

Elkezded megoldani a korábbi feladatsorokat, és amelyik témakör nagyon nem megy, azt újra átnézed a füzetedből és/vagy tankönyvedből.

Érettségin ott lesz előtted a függvénytáblázat, ha ügyesen és gyorsan tudod használni, akkor nagyon meg se kell jegyezni a bonyolult képleteket, bár a gyakorlás során sok minden rád fog ragadni.

2014. jún. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

középszinten nincsenek bonyolult képletek...


egyébként meg simán be lehet szopni ha pont olyat kapsz mint idén

első rész max pont második rész 21/70...

2014. jún. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kinek mi a bonyolult, nem mindenki vágja fejből az egyes testek térfogatás+felszínét, szögfüggvények azonosságai, stb, simán előkerülhetnek.

Az idei érettségi meg egy vicc volt...

2014. jún. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy ötösre meg tudnád írni, de ha tényleg megvan a kellő szorgalom, biztosan nem fog rosszul sikerülni. Az előző évek feladatsorait érdemes valóban megoldani, így észre fogod venni, hogy milyen feladattípusok, vagy témakörök azok, amit nem mennek. Így tudsz aztán ezekkel foglalkozni. Vannak ilyen érettségire felkészítő könyvek. Hogy őszinte legyek, matekból sosem használtam ilyet, mert ez anélkül is ment, de például történelemre így készültem és a könyv hátlapján láttam, hogy matekból is van ilyen kiadvány.

Én matekból emelteztem és ami nagyon sokat segített a felkészülésben, az a Corvinus Studium Generale szervezete volt. Ők szeptemberben indítanak felkészítőt három tárgyból, köztük matekból is. Itt választhatod az emelt vagy a közép szintű oktatást is. Pesten hétvégi órákat tartanak, én ezekre nem jártam, de sok jót hallottam róluk. Viszont levelezős oktatás is van, feladatlapokat küldenek, megoldod, javítva visszaküldik, leírják, hogy mire figyelj, ilyenek. Illetve vannak netes anyagaik is, azt hiszem, hogy videók csak. Vannak különböző kiadványaik is, amiket megrendelhetsz, azok nagyon jók. Továbbá szerveznek nyári tábort is, pont azoknak, akik érettségi előtti évben vannak. Én is voltam ilyenen és nagyon jó volt, valamint hasznos is. Még jelentkezni is tudsz az ideire, június 15. a határidő.

Itt a link: [link]


A közép szintű matek érettségi megírása szerintem nem nagy ügy. Úgy van összeállítva, hogy rutinfeladatok begyakorlásával tök jól meg lehet csinálni. Jó, persze vannak nehezebb feladatok is, de azért valahogy csak el kell érniük, hogy differenciálhatóvá váljon a nép. (:

Viszont szerintem nem igaz, hogy nehéz ötöst írni, ha valaki igazán ráfekszik és gyakorol, gyakorol, gyakorol.


Sok sikert és kitartást! Remélem, segítettem. Az SG-t mindenképpen ajánlom neked is, és minden hasonló sorstársadnak, aki még érettségi előtt áll. :)

2014. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát meg kell próbálni:D

Az biztos, hogy minimális szorgalommal (vagy anélkül:D) és megfelelő logikával lehet:D Hogy fordítva működik-e, nem tudom. De szerintem be lehet gyakorolni a dolgokat. Meg kell tanulni használni rendesen a függvénytáblát, meg kell egy normális számológép, aztán ennyi:D

2014. jún. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én mindig is teljesen hülye voltam matekhoz,humán beállítottságú vagyok.

Egy jó tanárral átgyakoroltuk a nehezebb témákat,és megoldottuk szinte az összes előző érettségit.

Majdnem 5 -ös lett végül.

2014. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

A matematikát is pont úgy meg lehet tanulni, mint bármi mást, sőt, még könnyebb is: az élő nyelvekben mindig vannak rendhagyó szavak, a matematikában viszont minden szigorúan logikus. Ha megoldasz elég sok feladatot, fel fogod ismerni az összefüggéseket, és azt is, hogy melyik feladatra melyik szabályt érdemes alkalmazni.

Különben a szabályok világosan le is vannak írva, meg vannak magyarázva a matektankönyvben, csak türelemmel és figyelemmel végig kell olvasni, és egyszer megérteni.

A matematika szabályai különben egységes, összefüggő rendszert alkotnak: ha az egyik területét megérted, könnyebben fogod megérteni a többit is.

2014. jún. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Péter Rózsa Játék a végtelennel című könyvét olvasd el szerintem. Abból sok minden logikussá válik.
2014. jún. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"a szabályok világosan le is vannak írva, meg vannak magyarázva a matektankönyvben,"


akadémikus stílusban vannak megmagyarázva... a matektanár érti más meg nem nagyon

2014. jún. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!