Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek németből, vagy...

Szerintetek németből, vagy töriből könnyebb az emelt szintű érettségi? (többi lent)

Figyelt kérdés
Idáig ha bárki megkérdezte tőlem, hogy miből emeltezek, biztos voltam benne, hogy történelem. Az utóbbi időben azonban elbizonytalanodtam, mindenki azt mondja nekem, hogy a töri nagyon nehéz. Ti melyiket választanátok? Egyetemen mind a kettőt elfogadják, szóval ilyen szempontból mindegy.

2014. jún. 7. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó vagy németből, akkor a német könnyebb, ha töriből, akkor az a könnyebb.
2014. jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A törit emelt szinten tanulom, és jó vagyok belőle (idén is csak 5-öseim vannak), a németet közép szinten tanulom, de járok nyelviskolába, és ősszel megyek felsőfokú nyelvvizsgázni... és ha jól tudom, nyelvből az emelt B2 szintű...és az annyira nem nehéz. :)
2014. jún. 7. 14:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Első jól mondja.

Ha jó vagy németből és szereted akkor az. Ha töriből akkor az. Én nem vagyok annyira jó németből, töri emelteztem idén.

2014. jún. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Bár mind a 4ből négyes voltamxd
2014. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
2ből *
2014. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És hogy sikerült az írásbelid? Hány % lett?
2014. jún. 7. 14:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nyelviskolába jársz, és felsőfokú nyelvvizsgát le tudod tenni, akkor az emelt érettségi sem lehet nehéz.
2014. jún. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én töriből és németből emelteztem. A törit meg lehet tanulni akár egy év alatt is (persze, nem egyszerű), a németnél meg át kell látni a rendszert. Ha mindkettő jól megy, akkor szerintem egyikkel sem lehet gondod. Mellesleg szerintem a töri nem nagyon nehéz, csak tanulni kell rá. Olyan szempontból még könnyebb is, hogy a szóbeli része sokkal kiszámíthatóbb. (pl én németből 94%-ot írtam, megkaptam szóbelin vitának, hogy a szülők beleszólhatnak-e a pályaválasztásba, kifejtősnek pedig a gyerekek és a környezetvédelem kapcsolatát és ezzel most jól lerontottam. Töriből ilyen nincs, minden témakör megvan előre, amiket meg lehet tanulni... mondjuk holnap szóbelizem és van, ami rosszabbul megy, de annyira nem tudom elrontani, mint a németet.)
2014. jún. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sok sikert:) És köszi a választ... erősen agyalok. De lehet marad a töri
2014. jún. 10. 21:12
 10/11 anonim válasza:

Hát, ha tényleg mész németből nyelvvizsgázni, akkor szerintem felesleges abból elmenni még emeltezni is. Ugyanis nem kapsz a nyelvvizsgáért és az emelt németért külön plusz pontokat. Nekem is van nyelvvizsgám is, és most emelteztem németből is, és csak az emeltért járó 50 pontot fogom megkapni.


Szóval ha tényleg megy neked a töri, és szereted is, akkor szerintem azzal próbálkozz meg. :) Nézegess pár korábbi évi feladatsort, és akkor úgyis meglátod, hogy érdemes-e nekivágni.

2014. jún. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!