Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha szóbeli érettségin olyan...

Ha szóbeli érettségin olyan tételt húzok ki amiről nem fogok tudni semmit se mondani megbukhatok?

Figyelt kérdés
írásbeliken meglett mindenből a hármasom meg a négyesem. de mi van ha szóbelin olyan tételt kapok ki amiről nemfogok tudni semmit? oké hogy tanulni kéne mindet de ha leblokkol az agyam vagy elfelejtem azt a tételt vagy nem lesz időm megtanulni mindet akkor megbukhatok még?

2014. jún. 9. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha semmit, de tényleg semmit nem tudsz mondani még a szóbeli tételen lévő forrásból se, akkor húznod kell új tételt és hármasért elmondhatod.
2014. jún. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és ha az is olyan lesz amiről nem tudok semmit? az érdekelne igazából hogy így megbukhatok e hogy az írásbelijeim megvannak már.
2014. jún. 9. 13:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg!


Én 6 éve érettségiztem, de nálunk ketten buktak szóbelin történelemből. Egy kukkot se tudtak hozzászólni a kihúzott kérdéshez, így mentek pótérettségire.

2014. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sikeres érettségi vizsga feltétele az, hogy minden részvizsga sikeres legyen. Tehát ha te ötöst írtál írásbelin, de a szóbelin nem szólsz egy szót sem, akkor sincs meg az adott tárgyból az érettségi vizsgád, megbuktál.

Tehát a kérdésre a válasz: igen, megbukhatsz. Nem számítható átlag elégtelen osztályzatból, akkor automatikusan elégtelen a vizsga eredménye is.

2014. jún. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem a hármasért kell elmondani a póttételt, hanem rendesen lepontozzák, és utána megfelezik a pontszámot. Ebből extrém esetben még akár ötös is lehet, bár ez inkább matematikai esély egyes tárgyaknál.
2014. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!