Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedve SOTE-ÁOK-ra járók!...

Kedve SOTE-ÁOK-ra járók! Tényleg szörnyű az egyetemen a közösség?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én jövőre a SOTE-ra szeretnék menni, de eddig a legtöbben azt mondták, hogy ott "mindenki csak egy birka a sok közül" vagyis totál személytelen a hely.

Igazuk van? Milyen nálatok a közösség/hogy érzitek magatokat az egyetemen?

(Én koleszos lennék, ha felvesznek.)



2014. jún. 9. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:

nekem volt barátnőm odajár, és háááááát mi számit személytelennek.

Marha sokat kell tanulni és nincs ideje senkinek semmire mivel át akarnak menni a vizsgákon.

Ő speciel kevesebbet járt bulizni és a koliba se nagyon haverkodott mert feleslegesnek tartotta. Az elején még próbálkoztak de aztán egyre inkább úgy gondolta h nem ezért van itt és a többiek sem nagyon erőltetik a haverkodást.

De változó, biztos vannak olyanok is akik sokat buliznak és jófejek.

2014. jún. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ettől féltem :/

mert az oké, hogy sokat kell tanulni, orvosin nem is számítok másra de ennek szerintem nem kéne befolyásolnia a közösségi életet. simán lehet tanulni többen is (mi érettségi előtt így toltuk, mert tudtuk h magunktól úgy se nagyon ülünk le :D )

2014. jún. 9. 20:21
 3/10 anonim ***** válasza:
hát figyelj, az ÁOK az ilyen. De ez csak az én tapasztalatom. Na de nem ezért mentünk szét. Hétvégente ugyanúgy együtt voltunk.. Szóval ha nagyon akarja valaki biztos lehet közösségi élete... Megaztán az ÁOK-on kivül vannak mások is a SOTE kolikban... :D PL. a tesisek elég jó arcok tudnak lenni.
2014. jún. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Általában ilyen. A mi csoportunkra például nem nagyon jellemző a közösségi élet (az is igaz, hogy átlagon felüli számban vannak a csoportban kitűnő tanulók, akik akármilyen jó fejek , leginkább a versenyszellemnek és az előrehaladásnak élnek). De egyik barátnőm olyan csoportba került, ahol már-már családias a hangulat: együtt járnak bulizni, moziba, kirándulni, kocsmázni...

De ez általában ritka, ahogy én látom. Inkább klikkek vannak. Szerintem a vidéki egyetemeken (ottani ismerőseim elmondása alapján) jobb lehet a hangulat, de ezt nem tudhatom, mert SOTE-ra járok.


Ui: a kolesz azért szociálisabb, akkor ne félj.

A Tömőben meg a Rezsőben igen jó csapatok szoktak kialakulni, elég sok bulizás meg baromkodás is megy:)

A Selye sokkal csendesebb, a Korányi meg az elit, oda szerintem ne menj, ha jól és lazán akarod érezni magad :D

2014. jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Igen, reménykedek egy lazább családias közösségben, ezért is megyek koliba. Jó volt, mert a gimis barátokkal nagyon összeszoktunk délután vagy kollektíven tanultunk vagy kocsmáztunk egyet.. próbálok optimista lenni, hogy pesten is lesz egy ilyen jó kis csapat :D

2014. jún. 9. 22:46
 6/10 anonim ***** válasza:

"a Korányi meg az elit, oda szerintem ne menj, ha jól és lazán akarod érezni magad :D"


Naaaaaa, én erre csak rácáfolni tudok. Simán király és laza a hangulat, szóval ne olyanok véleményére adj akik nem is laktak ott. Legalább olyan jó a közösségi élet, mint máshol (ha nem jobb):)

Ha kell több infó, írj!


Üdv,

egy szakkolis

2014. jún. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Korányiba én se mennék.

Abból a szempontból személytelen, hogy profok és tanárok nem fogják a kezedet már mint gimiben és néha elég szemetek tudnak lenni.

2014. jún. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Sajnos az elszemélytelenedés szerintem jellemző az egyetemeinkre, ahogy én látom, ennek fő okai.:

- A legtöbb szakon nincsenek tankörök, mint régen.

- Kreditrendszer van, az egyetemek a fejpénz reményében nagy számú hallgatót vesznek fel.

- Sokuk sajnos "gyenge" középiskolai eredményekkel kerül be, van aki úgy, hogy öt helyet jelölt meg, pl. tőrténész akart lenni, de vegyész szakon kötött ki, ami bevallása szerint sem érdekli...

- A fenti okból nagy a lemorzsolódás, azonban az egyetemnek nem érdeke a lemorzsolódottakat kirúgni, egy ideig "keringenek" a rendszerben még, utána pedig átkerülnek fizetősre, aki bírja.

- Sajnos a nagy tömeg miatt az oktatás sem minőségi.

- Az ETR (kreditrendszer) miatt, már vannak vizsgák, ahol a hallgató, még az oktatóval sem találkozik négyszemközt. (elektronikus vizsga, vagy írásbeli, majd mivel nincs papír index, még a jegy beírásnál sem találkoznak)

Ez jellemző a C kurzusokra, aminek szerintem pont célja lenne az, hogy az oktató érdekes dolgokkal felkeltse a hallgatók érdeklődését, majd szakmailag megismerkedjenek, esetleg elkezdjenek együtt dolgozni.

- Az idő előrehaladásával, mindenki a saját kutatási területére koncentrál, amire igen "féltékeny" is egyben, így a légkör kezd mindinkább nem baráti, hanem kollegiális lenni.

- Végül a diplomázás után megindul a "kenyérharc".

2014. jún. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
Ez nem feltétlen igaz, ismerek nagyon családias egyetemeket is. SE az nem igazán tartozik közéjük, de még mindig sokkal jobb mint az egyetemek 95%-a.
2014. jún. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem akarok általánosítani, a fentiek, csak a saját megfigyeléseimen alapulnak. SZTE-s tapasztalatok. Ettől függetlenül az SZTE-n is ez nyilván karról-karra más és évfolyamfüggő is, azonban a rendszer az egész országban azonos és ennek azért lehetnek "betegségei".
2014. jún. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!