Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt törisek! 55 pont kéne...

Emelt törisek! 55 pont kéne szóbelin legalább, és nagyon-nagyon izgulok. Aki volt már elmondaná mik voltak, milyen jótanácsaitok vannak? Leginkább attól félek, hogy a mondandóm nem fog kitenni elég hosszú időt.

Figyelt kérdés
2014. jún. 9. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha faszantosan megtanultad a tételeket nincs mitől félned. Egyébként bemész, tételt húzol kidolgozod aztán amikor felelsz elmondod a mondandód, és ha valamit úgyérzik kihagytál akkor rákérdeznek. Azzal hogy kérdeznek rosszabb nemlesz csak jobb és nem azt jelenti hogy kevés lett volna a pontod.

Nekem jófejnek tüntek és alig kérdeztek pedig 5 perc alatt letudtam a saját felolvasó délutánomat.

Szerintem jól sikerült, dehát ezt csak ők tudják.


Szóval ne parázz, ha tanultál nem lesz gáz.

2014. jún. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én majd holnap megyek (kissé én is izgulok :) ), szóval én inkább a próbaérettséiről tudom mondani, illetve amilyen tanácsokat kaptam. Szépen, inkább kicsit lassan, artikulálva beszélj, húzd ki magad és tűnj annyira magabiztosnak amennyire csak tudsz. Csak rosszabb, ha nagyon ráparázol. Először mondj egy pár soros bevezetést ( időben és térben elhelyezed, néhány mondtaban a körülményeket említsd meg- miért tört az ami). Utána mond vázlatosan el előbb miről szereznél beszélni. Pl. az Európai Unió. "Gazdsági-politikai közösség, 20sz második felében stb. Először a kialakulásának okait és lépéseit mondom el, majd a mai működésével és a legfontosab szervezetivel folytatom." És innentől szépen teljes évszámokkal, nevekkel, helyszínekkel, minnél több okkal, mi miért történt. Nekem legaláb is ez működött eddig próbaérettségin (töri, magyar), 5-ösök lettek max ponttal :) Sokat számít hogyan adod elő, lássák, hogy te teljesen felkészült vagy, ezekért is jár pont. Amennyire lehet mindent sorban és következtetesen mondj. Minden forrást építs bele (pl. "a diagramm is megmutatja hogy ezután a népesség 50 év alatt 12-ről 20 millióra emelkedett). Nem baj, ha nem 20 percig mondod, mert úgy kell egyenként a szádba adni a válaszokat. Ha 10 perc alatt elmondod hibátlanul amit kell megadják a pontot. Ha valamit hiánylnak úgyis kérdezik, eddig az osztálytársaim akik eddig voltak nem említették, hogy bárkivel is szívóztak volna. Nem azért vannak ott a tanárok, hogy most kicsesszenek veled, inkább segíteni akarnak. Ha valamit nem tudsz ne kezd el rizsázsni másról, mert pontozzák, hogy mennyire szorítkozol a lényegre és mondod azt amit ők kérnek. És használd a szakszavakat ahol csak ehet.

Bocs, kicsit össze vissza írtam, de már fáradt vagyok. Sok sikert!

2014. jún. 10. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm fiúk,lányok! :)
2014. jún. 10. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!