Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy jegyeztetek meg...

Ti hogy jegyeztetek meg minden tételt?

Figyelt kérdés
Nekem valahogy 3-4-5-x tétel után kezd zavaros lenni, hogy az előzőek mik voltak. Hogy csináljam, hogy emlékezzek rájuk? Vagy azzal mit kezdjek, ha mondjuk 5 perc vagy 2 óra után még emlékszem rá, de másnap már nem annyira? :/

2014. jún. 11. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék...
2014. jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Csak nem érettségire készülsz?
2014. jún. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Általában a tétel címében benne van minden fontos információ, amiből tudni lehet, hogy mit kell oda mondani. Ha nem csak bemagoltad, akkor nem lesz gond.
2014. jún. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Többször kell átolvasni meg ismételni
2014. jún. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Készíts egy RÖVID vázlatot, amiben csak címszavak vannak.

És próbáld úgy felépíteni a gondolatokat, hogy egy címszóról jusson eszedbe valami, erről a valamiről még valami, és így tovább. Persze ez nem könnyű, ismételni kell.

Azt javaslom, hogy 5-6 tétel után olvasd át az előző tételeket.

2014. jún. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát épp ez az, hogy muszáj bemagolnom, mert 1, rizsázásra képtelen vagyok, 2, teljesen hidegen hagy a téma. Persze nem vagyok olyan hülye, hogy a cím alapán ne tudjam, hogy nagyjából miről van szó, de én ennyiből képtelen vagyok egy szép feleletet rittyenteni.
2014. jún. 11. 15:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak az összefüggéseket kell "bemagolni". Írj vázlatot, és azt vedd elő többször.
2014. jún. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Amellett, hogy 20 perc tanulás után tartok 10 perc szünetet, tételek esetén minden tétel után, mindig van egy rövid vázlatom a témából. Először viszonylagosan felmondom az anyagot, aztán vázlat alapján újra. Igazából a vázlat kulcsszavait tanulom meg, arról meg eszembe jut az egész szöveg. Érettségin is így csináltam, vizsgákhoz is így csinálom. Elég szép mennyiséget meg lehet így tanulni. Másnap szánok rá időt, hogy újra elmondjam, de akkor csak a vázlatot használom. Meg jóval előtte elkezdem, hogy legyen ideje ülepedni.

Persze témától is függ, amit kevésbé kedvelek, arra több időt szánok.

2014. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!