Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű biológia érettségi?

Emelt szintű biológia érettségi?

Figyelt kérdés

Az emelt biológia érettségit meg lehet írni (80-90%-ra) úgy, hogyha megtanulom a 4 év tankönyveit?

Vagy kell hozzá olyan plusz tudás, ami a tankönyvben nincsen, csak tagozaton vagy fakton tanítják?

Köszönöm!


2014. jún. 11. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, még az egyetemi tankönyveket is elő kell hozzá venni...:D Ugyan már.

Nyilván mindent meg lehet találni a középsulis tankönyvekben.

Viszont az emelt biosznak az a lényege, hogy ne csak visszamondani tudd azt, amit megtanultál, hanem alkalmazni is. Sokszor olyan a feladat, hogy előbb rá kell jönni, mire is akar rákérdezni. Plusz számolgatás, logikázgatás..


Amúgy itt a követelmény: www.ofi.hu/download.php?docID=2990

Ebben minden szerepel, amit tudni kell, mást nem kérdezhetnek.

2014. jún. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Simán meg lehet írni, nekem is sikerült. A lényeg, hogy jó tankönyvet válassz.
2014. jún. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Második, melyik tankönyvre gondolsz? Mozaik?

2014. jún. 13. 08:45
 4/5 anonim ***** válasza:

A Mozaik alapjában véve nem rossz, én főleg abból tanultam, de azért nem tökéletes. Használtam még a 4 kötetes Műszaki Kiadós bioszkönyveket - ezekkel óvatosan, rengeteg benne a felesleges információ és egyes helyeken magyarázat helyett egy egész oldalnyi ábra van, azt kell alaposan átnézni, hogy nagyjából megértsd, mi is a lényeg. A mozaik lényegre törő, emiatt néhol hiányos kicsit, de könnyen megtanulható. Ha azt a tudást kicsit kiegészíted más könyvekből, netről, nem lesz gond. Sokan ajánlják a Szerényi-Fazekas féle Biológia I, II könyveket, ezek inkább enciklopédia-szerűek, nagy része nem kell emeltre, de ha sok időd van és érdekel (meg persze anyagilag megengedheted magadnak), ebbe is érdemes belelapozni. Én azt javaslom, hogy töltsd le a részletes követelményrendszert, és ha úgy érzed, hogy nem kaptál választ minden kérdésre a Mozaik alapján, egészítsd ki a tudásodat más könyvekből.

Míg kémiára elég a Mozaik érettségire felkészítő kötete, bioszra szerintem nincs egyetlen olyan tankönyv sem, ami hiánytalanul tartalmazná az egész anyagot. Össze kell szedni több forrásból, ami időigényes és költséges is.


Második voltam.

2014. jún. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Akkor át fogok nézni több könyvet is :)
2014. jún. 13. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!