Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előttem a továbbtanulás!...

Előttem a továbbtanulás! Rengeteg minden érdekel, de mit érdemes választani?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és tavaly már otthagytam a kommunikáció-és médiatudomány szakot a Corvinus Egyetemen. Menő egyetem és szak, de egyáltalán nem érdekelt, amit tanultunk. Elhamarkodtam a tavalyi döntést. Most már nem akarok úgy járni!

Imádom a magyart, a történelmet, az idegen nyelveket, a földrajzot, a művészeteket és mindent, ami kultúra és emberekkel kapcsolatos. Szeretek új kultúrákba bepillantást nyerni, utazni, világot látni és minél több idegen nyelvet megtanulni. Viszont nem szeretem a fizikát, a politikát, a gazdasággal és kereskedelemmel kapcsolatos dolgokat. Szerettem volna turizmusra is jelentkezni (idegen nyelvek miatt), de nem hiszem, h érdemes, ha nem érdekel a gazdaság...

Szeretek még embereken segiteni, tanácsokat adni, olvasni... kritizálni is szeretek dolgokat :)

A suliválasztásnál nekem fontos még a kollégium közelsége az egyetemhez és a jó társaság is. Fogalmam sincs melyik egyetemet és szakot válasszam. Lécci segitsetek! :(


Amiket eddig kitippeltem:

magyar, történelem, turizmus, jogász, keleti nyelvek és kulturák (kinai, arab, japán...), szlavisztika, romanisztika-portugál, kulturális antropológia, csecsemőgondozás, gyógypedagógia, mozgóképkultúra, szabad bölcsészet, pszichológia, szinházi dramaturg stb.


Tudom, h túl sok, de ezek mind közel állnak hozzám.

Mi a véleményetek? Melyek manapság a legkeresettebb szakmák külföldön ?(ott szeretnék majd letelepedni valszeg...de ez még kérdés)...

A pontjaimmal nincs probléma, mert szinte mindenhová max. ponttal bejuthatok. Az érettségim, nyelvvizsgám, okj-m mind kitűnően sikerült.


Köszi a segitséget! 20/L


2010. jan. 2. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem bántásképp mondom, de ezek nagyon nem piacképes szakok, amiket felsoroltál. Még jó, hogy az andragógiát nem írtad.
2010. jan. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

esetleg andragógia

ezen belül neked jó lenne a művelődésszervező,és a munkavállalási tanácsadó szakirány is.

sok kultúrával,művészettel kapcs.tantárgy van benne.(fizika,poltika nincs:)


Hátrány:nyelvtanítás ezen a szakon nem nagyon van,+külföldön nem hasznosítható.Szegeden jó andragógián belül a műv.szervező szakirány gyakorlati része.


de azt te tudod melyik város lenne ideális.


Amiket te írtál,azok közül a gyógypedagógiát,illetve a nyelvszakokat ajánlom.A többit nem annyira!

2010. jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2.vagyok

2-al jól ellentmondtunk egymásnak:O)

2010. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
vagyis 1.-vel:)
2010. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Fura, h azt mondod: a jogász nem piacképes szak...

Ha vki summa cum laude diplomával végez, 3-4 idegen nyelvet tud és külföldre megy, nem fog állást kapni? Ez badarság sztem.

2010. jan. 2. 18:14
 6/10 anonim ***** válasza:
a jogász szakkal külföldön semmire se mész.nem honosítható diploma.A nyelvtudás persze jó-.
2010. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a TURIZMUS nem jó neked,közgazdász képzés.sok a matek benne-gazdasági tárgyak
2010. jan. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igazából manapság minden egyetemi/fősulis szak divat szakma. Ha külföldön akarsz letelepedni, akkor ilyet felejts el, hogy magyar, történelem, jog. Jpgpt pláne.. Magyar jogrendszerrel külföldön sz*rt sem érsz. Meg ha nem érdekel a politika és a gazdaság akkor még ennyire sincs értelme. Ez a szak pont a politikáról szól, figyelned kell mindent, mert a jogszabályok nagyon gyorsan változnak. Arról nem is beszélve, hogy elhelyezkedési esélyeid közelítenek a nullához.


Csecsemő gondozás, gyógypedagógia, pszichológia, azért egész jó kis tárgyak. Külföldön is pszichológia a pszichológia, és a csecsemő gondozás is az.

Pl. a pszichológia keresett. Kórházakban, cégeknél, a sportban, vagy akár magánrendelőt is nyithatsz...

2010. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben szereznék egy pszichológiai diplomát, járnám vele a világ kórházait, majd azután nyitnék valahol magánrendelőt.
2010. jan. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hali^^ Mozgóképkultúra és médiaismeretre jelentkeztem tavaly,érdeklődésem hasonló a tiédhez,és nem bántam meg. Egerben tanulok,sok-sok koli van szerte a városban,nem véletlenül vagyunk mi diákváros,ezzel sem lenne bajod. A társaság nem csak a suliban,az egész városban remek,és még csak pontok sem kellenek hozzá,mert felvételi van. Ha hozzád közelebb van Kaposvár, ott is van mozgókép,de nálunk több szakirányból választhatsz. Ennyit tudtam mondani a mozgóképről,ha ezt befejeztem,a 2. szakom a pszichológia lesz, azt is ajánlom :) A többiről nemsok tapasztalatom van,ezért inkább nem írok hülyeségeket. Hallgass a szívedre^^
2010. jan. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!