Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hallgatói nyilatkozat. Hogyan...

Hallgatói nyilatkozat. Hogyan kell visszafizetni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy az őszi félév végén el fogom hagyni az egyetemet, ezért elvileg fizetnem kell a két félév felét, 325 000 Ft-ot.


Nekem jelenleg semmi pénzem nincs. Passziváltatni sem tudok, mivel nincs meg két félév alatt a 30 kreditem, és mindenféleképpen áthelyeznének önköltséges képzésre. Akkor már jobb, ha otthagyom az egyetemet.


Viszont nem tudok semmit.

Mikortól kell fizetni? Milyen részletekben lehet?

El lehet kerülni? Édesanyámmal és a két kistestvéremmel élek, és az egy főre jutó havi kereset nincs 30 000 Ft = szociális alapon lehet mentességet kérni?


Kérlek segítsetek, mert tanácstalan vagyok.

Előre is köszönök minden értelmes választ!



2014. máj. 8. 12:47
 1/2 anonim válasza:
Már mért ne passziválhatnál? Az nem kreditfüggő.
2014. jún. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
2 félévet passziválhatsz, addig sem kell fizetned, utána pedig kérvényezheted a részletben való fizetést, vagy pedig a fizetendő összeg csökkentését, szociális helyzetre hivatkozva.
2014. jún. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!