Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A BME-n hogyan működik az...

A BME-n hogyan működik az átsorolás fizetősre?

Figyelt kérdés
Elsőéves gépészmérnök hallgató vagyok és már biztosan meg van a 30 kreditem az utolsó két félévre, de azt olvastam a TVSZ-ben, hogy az átlag alapján az alsó 15% -ot átteszik fizetősre. Viszont aggódom mert sajnos az átlagom nem lett túl jó. Tudna valaki segíteni ebben? Ez valóban igaz, illetve ha igen akkor melyik átlagot nézik?

2014. jún. 13. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Az átlag alapján történő átsorolás jelenleg csak elméletben üzemel, gyakorlatilag nem. Ha megvan az n*15 kredit, akkor nincs miért aggódnod!
2014. jún. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. jún. 13. 17:50
 3/7 anonim ***** válasza:

A BME-n eddig is igaz volt, hogy szinte könnyebb kirúgatni magad, mint átkerülni fizetősre (azt a sávot tényleg nagyon ki kell centizni), szóval tényleg nincs aggódnivalód.

Egyébként nyugi, ez a szak elég sok embernek pofáraesés az elején, aztán szépen lassan hozzászoknak legtöbben a rendes haladáshoz. Én is BME gépészen vagyok és első évben elintéztem magamnak kapásból egy év csúszást, de jövőre már diplomázom, és mostanában így a vége felé már tényleg nagyon sok emberrel vannak újra együtt óráim, akikkel anno együtt kezdtem. Tehát nagyon sokan csúszkálnak, ez a szak (vagy a BME...) ezzel jár, kevesen vannak, akiknek elsőre jól megy.

2014. jún. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Kikerestem Neked a TVSZ-ből a jelenleg hatályos rendeletet, ami így szól:

"A hallgatónak ahhoz, hogy tanulmányait a magyar állami (rész)ösztöndíjas képzésben folytathassa, az utolsó két aktív félévében legalább 30 mintatanterv szerinti kreditet kell összegyűjtenie és legalább 2,00-ás súlyozott tanulmányi átlagot kell elérnie"


Namármost a súlyozott átlagot csak a teljesített tárgyakból kell számolni, ami nyilván nem lehet 2-nál rosszabb. Szóval tényleg nyugodj meg, szedd össze magad és ősztől adj bele mindent!

2014. jún. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatásokat és a válaszokat! A legfontosabb tárgyakból mind tartottam magam így csúszni nem fogok, csak azokat buktam el amire nem épül semmi, de jövőre már mindenképpen hajtani akarok mert ez valóban nem járja!
2014. jún. 14. 09:36
 6/7 A kérdező kommentje:
Még egy utolsó kérdés! Szummában kell 30 kreditnek lennie az utolsó két félévre vagy külön külön mindkét félévre 15 kreditnek minimum?
2014. jún. 17. 00:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Szumma.
2014. jún. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!