Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet "bevasalni" az...

Hogyan lehet "bevasalni" az osztálypénzt?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy a krónikus nem fizetők, a trógerek, a szociálisan hátrányos helyzetű és egyéb okok miatt nem fizető szülőket hogyan, mivel lehet megfogni, hogy fizessenek, akár osztálypénzt, akár egy buszjegy árát, bármi kisebb-nagyobb sulis költséget?

2014. jún. 13. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Hivatalosan nem is szedhetnének illetve nem lenne kötelező az osztálypénz.

Max azzal lehetne kicsit "kötelezni", hogy a gyereke kimarad mindenből. Csak itt meg jön az hogy nem a gyerek tehet róla, hogy nem fizetik.

2014. jún. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Persze tisztában vagyok vele, meg mindenki megszavazza, aztán meg... issza a levét a normálisan fizető szülő és gyereke.

Első osztály, első szülőin 22 szülőből 13 volt ott, hogy lesz ebből osztálypénz???

2014. jún. 13. 19:45
 3/14 bibus26 ***** válasza:
91%
Sehogyan, ugyanis törvényileg nincs osztálypénzt. Mivel az oktatás ingyenes, a szülőnek nem kötelessége fizetni az iskolának, függetlenül az anyagi, szociális helyzettől. Az osztályprogram ( mozi, buli, stb.) nem lehet kötelező, az osztálykirándulásnak pedig szintén ingyenesnek kellene lennie, így minek fizetne??? Jobb helyeken az önkormányzatok( még így is, hogy a KLIK a fenntartó) támogatják a hátrányos helyzetű tanulókat. Az "osztálypénzt" az első szülői értekezleten illene megszavaztatni, és tiszteletben kell tartani azt, aki nemmel szavaz. Az más dolog, hogy szinte minden iskolában szednek pénzt valamire, de kötelezni a szülőt törvényileg nem lehet.
2014. jún. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen ez mindenhol probléma szerintem. Nálunk is elsős volt a gyerek és volt, aki nem fizette előfordult olyan, hogy volt fellépésük a gyerekeknek és az oszt. pénzből varrattak ruhát de volt pár gyerek akinek ugye nem fizették és az egyik természetesen gazdagabb anyuka kitalálta, hogy dobjuk össze a gyerekeknek mi...

Most ez elég hülye helyzet egy 7 éves kislányt szivatni az anyja miatt. Kifizettük neki is.

2014. jún. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy nem lehet, DE ha megszavazzuk, akkor lehet, azt is tudom, hogy az iskola ingyenes programokat kell, hogy biztosítson.

DE, DE, DE, vacak a tankönyv, szükséges pár fénymásolt anyag.

Vagy van egy ingyenes program a város másik végén, kell egy buszjegy, jó nem fizeti be a szülő, és akkor mi lesz a gyerekkel, nem tud a buszra felszállni, mert nincs jegye, és nem maradhat a suliban, mert az osztálya nincs ott..

2014. jún. 13. 19:51
 6/14 A kérdező kommentje:

És igen és is nagyon sajnálom azt a 6-10 évest aki ilyen minősíthetetlen szülővel bír. Oviban volt egy nagyon szegény anyuka, aki alig fizetett, de ment társadalmi munkázni, tudott sok szőlőt hozni... szóval igyekezett


De aki még meg is tehetné, de tojik az egészre??

2014. jún. 13. 19:55
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj kérdező, de amikor én voltam általános iskolás meg középiskolás nem volt ilyen hogy osztálypénz és mégis elvégeztük az iskolát. Igaz volt osztálykirándulás amiért fizetni kellett, de előtte kellett befizetni, aki nem hozta az nem jött kirándulni ha meg suli volt a mások osztályba ült be..nem csinált ebből ekkora műsort senki. Volt batyus klubdélután..ki-ki alapon, akkor is volt aki nem hozott semmit de ezen sem aggódott senki..

A nem létező problémából csinálsz gondot..

ez csak önkéntes alapon működhet..és eseti jelleggel nem rendszeresen..

2014. jún. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Azért ne mondd azt, hogy azok is megszavazták az osztálypénzt akik most nem fizetik. Az, hogy a többség aki fizeti megszavazta, attól még nem kötelezhetitek azokat akik nem fizetnek, hogy fizessenek.

Sulis költség nincs, azt állja az iskola. Iskolán kívüli foglalkozásra meg ne vigyék a gyereket, ha nem tudjátok kifizetni az ő részét. Ott az üzenő füzet a kicsiknél, írjátok bele, hogy most kell 600 Ft buszjegyre, mert mennének a gyerekkel valahova és hogy valamikorra kell, addigra küldje be a gyerekkel.

2014. jún. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Többször félre értettük egymást

Mindenki megszavazza, aztán ezek ellenére nem fizetnek

TUDOM, hogy nem kötelező, TUDOM, hogy az iskola feladata biztosítani az oktatáshoz szükséges dolgokat, TUDOM, hogy nem kérhetnek pénzt semmiért.

De azt nektek is látni kell, hogy az iskolák nagy része egy minimumot biztosít, ami a minőségi munkához kevés. Így akaratlanul kell a szülő segítsége, ha többet, jobbat akar a gyerekének.


Elvileg fizetünk TB.-t és a kórházi ellátás is ingyenes, de be kell vinni kötszert, gyógyszert, pelenkát, mert nincs, kénytelen a hozzátartozó pótolni

2014. jún. 14. 07:59
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező, szerintem értettük hogy te TUDOD hogy ez nem kötelező jellegű költség a szülőnek.

De akkor te nem érted az emberek viselkedésének mozgatórugóit. Elég kellemetlen egy szülői értekezleten nem felemelni a kezét egy anyukának, ha tudja is hogy neki erre nem jut, ezért felemeli a kezét aztán "lapít" amikor fizetni kell. Meg lehet hogy a szeptemberi szavazáskor még belefér a családi költségvetésbe az ilyen kiadás, közben májusig meg elveszti a munkáját, vagy jön egy extra költség vagy betegség és már is nem kigazdálkodható a családi kasszából az összeg. Ezer oka lehet hogy ki miért nem fizeti amit nem kötelező..

egyszerű a dolog nem kell ilyen pénzt szedni és kész.

Minőségi oktatás nem attól lesz hogy el tudod vinni az osztályodat ide vagy oda..az a plusz amit biztosíthatsz nekik, de a világ már csak ilyen nem egyformák a lehetőségek és ezt el kell fogadnod. Van akinek 500-1000 Ft is sok havonta. Az egész világ így működik, van aki keres annyit hogy a karibi hajóút sem gond, van akinek a helyi bányatóra való kijutáshoz a buszjegy is gond. Ez te nem fogod megváltoztatni. Tanítsál olyan elit iskolában ahol csak pénzes szülők gyerekei vannak, ott biztos nem gond a osztálypénz beszedése, ha meg normál környéken van állásod és van szegény, középosztálybeli meg jól menő szülők gyereke is akkor sajna a legszegényebbhez kell igazodni, vagy a gazdagnak kifizetni a szegényekét. Ez is egy általános dolog.

2014. jún. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!