Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meg kell tanulnom mind a 4...

Meg kell tanulnom mind a 4 könyvet, ha közel 100%-os érettségit akarok írni töriből?

Figyelt kérdés
És ha igen ennyi idő alatt sikerülne?
2010. jan. 2. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a "Töripuska" könyvet olvasgattam és 92% lett. Az érettségi nagy részére nem is kell semmilyen lexikális tudás + a térképben rengeteg minden benne volt. Így visszagonolva hülye voltam, hogy egyáltalán kinyitottam bármit is:D
2010. jan. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlen az, hogy rengetegen úgy mennek át az érettségin, hogy 4 éven keresztül semmit se tanultak. Egy része az érettségiknek, legyen az bármelyik (töri, magyar, matek stb) úgy van megcsinálva, hogy nem ész kell hozzá vagy tárgyi tudás, hanem logika. És ezt könyvekből nem tudod megtanulni.

Tehát ha nincs logikát akkor ha szó szerint tudod a 4 éves tananyagot, akkor se fog 70-80%-nál jobban menni.

2010. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis! A nagy része különösebb magolás nélkül is megoldható, a forrásokból. Ha nagyjából megvannak fontos esmények okai meg ilyesmik akkor a többit ki tudod olvasni a forrásokból. Legalábbis velem így volt.
2010. jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Áhh, én tök nyomi vagyok töriből, még is 93%-os lett:D Tudni kell forrást elemezni, meg kell némi logika, aztán kész. Persze a főbb dolgokkal azért legyél tisztában:D Meg nem árt ha a tanárod jófej, és nem húzza le az esszéid...

Persze ez csak középszintre vonatkozik:)

2010. jan. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Dehogy kell:)

Én tavaly érettségiztem, és semmilyen könyvet nem nyitottam ki az írásbelire:)

Arra nem is tudsz készülni, mivel bármi lehet benne. Tényleg nem szükséges hozzá nagy tudás, mert rengeteg kép, szöveg van, és tipmix-es feladat.

Semmi szükség arra amit az órákon vesztek, ha van logikád, jól tudsz rizsázni,tudsz értelmezni egy szöveget, és le tudod írni kibővitve ugyanazt amit a forrásban olvastál:D (A végén lesznek kifejtős feladatok, amik közül 3-mat kell majd választanod, és azokhoz van forrás)

Keress rá a neten az érettségi feladatokra, szinte az összes edigit vissza tudod nézni a neten, a megoldásokkal együtt:)


Hát a szóbeli már más tészta... arra kell tanulni valamennyit, de a tanárodtól is függ:)

A szóbelihez is van forrás, amiben elég sok minden benne van:D

Ha mindenképp a 100%-ra hajtasz, akkor kérd ki a szóbelire a tétel sort, és arra tanulj, ne az egész könyvet:)

Nem számit bele annyira mint az írásbeli, de 1 jegyet biztos, hogy javíthasz egy jól sikerült felelettel!

2010. jan. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Keresd meg az oktatási minisztérium honlapján a történelem érettségi részletes követelményrendszerét. Abba címenként benne van,hogy mit kell tudni, sőt, ha a hivatalos tankönyvből tanultatok, akkor oldalszámra pontosan is. Én csak azokat olvastam el. De nem is nagyon volt rá szükség.
2010. jan. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!