Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsősegély vizsgán amikor...

Elsősegély vizsgán amikor tétel kell húzni, ott mint szituációt elő kell adni párbeszédben a vizsgáztatóval, vagy csak szóban el kell mondani hogy az adott esetben én mit hogy tennék + esetleg a vizsgáztató rákérdez dolgokra?

Figyelt kérdés

Pl.:


"Közúti balesetnél állt meg segítséget nyújtani. Motoros elesett, a motor egy járókelőt lökött fel, akinek a bal lábszárából bőségesen folyik a vér, a járdán fekszik, hangosan kiabál. "


Elmondom hogy:

- Megbizonyosodom róla hogy biztonságos a helyszín.

- A sérültnek vénás vérzése van a lábán. Vénás, mert a vér sötét színű,folyamatosan folyik.

- Segítségért kiáltok. Lefektetem a sérültet és a sérült végtagot felemelem, így a vérzés intezítása csökken majd vénás nyomókötést helyezek fel.

- Nyomókötés menete...

- a végtagot felemelve tartom, ha a kötés átvérzik az előző kötést nem veszem le, hanem az átvérzett területen egy hasonló kötést teszek fel.

- közben mentőt hívok, ha segítség nem érkezett volna, ha igen akkor felszólítom hogy hívja a mentőket.

- Ha én hívom a mentőket: akkor mindenképpen meg kell említeni hogy két sérült van, és az egyiknek vénás vérzése.


Max akkor még belekérdezhet hogy ha mondjuk elveszti az eszméletét mit teszek stb.


Így jó? Vagy hogy szokott ez menni?


2014. jún. 15. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Én elkezdtem mondani, amit tudtam. Kérdezett párat, arra még válaszoltam és ennyi volt. De előadás nem volt :)
2014. jún. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm! :)
2014. jún. 15. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Jézusom! Még jó, hogy el nem játszottad a szitut.
2015. febr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak egy kicsit izgultam túl.... :D
2015. febr. 17. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!