Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy egyetemista mennyit költ...

Egy egyetemista mennyit költ havonta? Pl. kajára, ha nincs menza

Figyelt kérdés

Kisétkű lány vagyok, nem eszek extra dolgokat, jövőre remélhetőleg egyetemista leszek. Nyilván az akciókat nem tudom kifigyelgetni majd.

Hetente jönnék haza, valamennyi kaját vinnék itthonról.

Szerintetek?



És összesen 1 hónapra? (az utazási költséget, meg a koli árát tudom csak)

Köszönöm!



2014. jún. 16. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Budapesten a következő költségeim vannak:

- koli 12000

- bérlet 3500

- kaja úgy naponta egy ezres ha csinálod magadnak

- egyéb kiadások úgy 5000/hó

2014. jún. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Én heti 5000 forintot szoktam kapni, de abból 3000 forint az útiköltség, így 2000 forintom marad kajára. Szűkösen, de ki lehet jönni belőle.

Nekem pl. muszáj ennyiből kijönnöm, mert apukám munkanélküli, anyukám minimálbért keres, és van még egy húgon is...


21/L

2014. jún. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Én havonta 25 ezret kaptam, ebből fizettem a kolit (9000) meg a buszbérletet (3500) a maradékot arra költöttem amire akartam (nagyrészt kaja, de szórakozni is eljártam néha)
2014. jún. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 reptoid ***** válasza:
60%

Ha hetente jársz haza, az elég nagy könnyítés, mert mindig tudsz magaddal vinni kaját. Mondjuk én nem voltam kollégista, szóval nem tudom, van-e fagyasztó része a hűtőnek. Nálam az albérletben volt, és amikor hazamentem, szüleim mindig procióztak ki kis műanyag edényekbe gulyást, babgulyást, töltött káposztát, pörköltet stb, amiket le lehet fagyasztani. Én 4-6 hetente jártam haza, így többet hoztam magammal, meg ugye a fagyasztóban is volt hely, de ha hetente mész, akkor 2-3 ilyet elég magaddal vinni. A sima, nem fagyasztott kajával is el lehet lenni 1-2 napig, legalábbis a csoporttársakat mindig láttam, hogy még kedden is hozzák be a házi kaját :D


Nekem anya csinált olyat is, hogy egy zacskóba elkészített mindent, ami kell 1 adag húsleveshez, lefagyasztotta, nekem csak fel kellett rakni főni, meg a tésztát belefőzni a végén. Nyilván 1-2 csikercombtól nem lesz olyan aromája a levesnek, de még mindig sokkal jobb, mintha tasakos szutykokat kellene enned.


A többi napon pedig ha nincs is menzára, de érdemes elmenned kifőzdékbe, ahol ehetsz változatosabban, rövid idő alatt. Ezt nem a habzsolásra értem, hanem arra, hogy bármi főtt kaját elkészíteni azért sok időbe telik. Meg azért napköben ebédre is jó valami tartalmasat enni, nem magaddal vitt szendvicset, hidegkaját. Egy-egy ilyen szerintem 1000 Ft körül megvan, bár annyira nem vagyok már tisztában az árakkal.

2014. jún. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Abszolút a családi háttértől függ.

Volt olyan ismerősöm, aki havi 20 ezerből élt (igaz, ő otthon lakott), de volt olyan is, aki havi 100-120 ezerből (ő is otthon lakott); budapesti egyetemekre jártam.

2014. jún. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!