Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ha nem vettetek...

Egyetemisták, ha nem vettetek fel diákhitelt, hogy tudtatok megélni?

Figyelt kérdés

Otthonról nem nagyon számíthatok majd támogatásra, de nagyon nem akarok diákhitelt felvenni. Valószínűleg kollégista leszek, és talán szociális támogatásból a kolesz díját kifizetik nekem, de azért enni is kellene. Szegeden vagy Pesten van több diákmunka lehetőség?

Nagyon sok embertől hallottam, hogy otthoni támogatás+diákhitel mellett is alig marad pénzük sokszor, és iszonyatosan nehezen találnak munkát. Tényleg ennyire nehéz munkához jutni tanulás mellett?



2014. jún. 16. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Ez nagyban függ attól, hogy mit fogsz tanulni. Mérnök/orvos/stb hasonló szakokon eleinte igen kevés az esélyed, hogy fogsz tudni dolgozni, a szemeszterek előrehaladtával már inkább.

Amit tehetsz, hogy minél jobban tanulsz így a tanulmányi ösztöndíjból elég sok mindent tudsz fedezni. Emellett heti 1x elmehetsz 8 órázni, az is havonta kb 15.000 ft.

2014. jún. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Én nem tudnék megélni, ha anyumék nem támogatnának, mivel olyan szakra járok, ami mellett nem igen kivitelezhető a munka. De van, ami mellett lehet dolgozni.

Amúgy sztem Pesten több a lehetőség, viszont drágább is az élet...

2014. jún. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

Hát ha az otthoni támogatás+diákhitelből valaki nem tud megélni, az túl nagy lábon él, nem tudja beosztani a pénzt.

Nekem általában így alakult a mérlegem havonta:

Bevétel= bursa ösztöndíj 10ezer+tanulmányi ösztöndíj 20ezer+árvaellátás 40ezer=70ezer

Kiadás=albérlet és rezsi 40ezer+bérlet 3,5ezer+kajapia kb. átlag 25ezer=68,5ezer

Tehát minden hónapban kb. az összes bevételem elment a kiadásokra, és ebbe még nem számoltam bele pl. az alkalomodtán lecsúszó alkoholt vagy cigit. Ha nem lennék árva, akk ahelyett dolgoznék. De jól látszik,hha mégdiákhitelem is lenne,akk bőven maradna belőle. Ha túlléptem a keretem,akk meg a megtakarított pénzemhez nyúltam, mert ugyebár míg otthon laktam, nem kellett kb. semmit se fizetnem.


Én nem dolgoztam, de nem nehéz munkát találni suli mellett Budapesten. Inkább az a nehéz,h normálisan beoszd az idődet ha dolgozol.

2014. jún. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, valószínűleg Pestre megyek, szóval kicsit azért megnyugtató, hogy nem nehéz munkát találni. :) Bölcsészkar-magyar szak mellett azért lesz némi időm dolgozni, főleg ha jól jön ki az órarendem.
2014. jún. 16. 18:29
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

Óóó, ha komolyan ilyen szakra akarsz menni, nagyon nagy szerencséd van! :)

Tök jól jön majd az egyetemi tanulmányaid mellett végzett McDonald's-os vagy Burger King-es szakmai tapasztalatod miután diplomáztál, simán kezdhetsz teljes állásban magasabb órabérrel! :)

2014. jún. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyedi humorod van, hallod-e. :D
2014. jún. 17. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!