Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha szemész szeretnék lenni,...

Ha szemész szeretnék lenni, hol kell továbbtanulnom középiskola után?

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom orvosi egyetemen...
2010. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen, a szemész orvosin tanul szerintem is.
2010. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
egyértelmű orvosi egyetem. Debrecent ajánlani tudom, egyik legjobb orvosi egyetem az országban :)
2010. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Akkor "orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus" szakon kell továbbtanulnod és ott tudod majd később (azt hiszem a második évben)felvenni az optometria(=szemészet) szakirányt. Ilyen szak indul a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karán, a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán, a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán és a Debreceni Egyetem

Általános Orvostudományi Karán.:)

2010. jan. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

aranyosak vagytok,köszi!főleg utolsó:)

könnyű dolgom lesz,debreceni vagyok:)

2010. jan. 3. 20:50
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Az utolsónak üzenném, hogy a diagosok egyáltalán nem lesznek szemészek! Ez az utolsó évem ezen a szakon de nem lehet felvenni ilyen szakirányt sehol!

Orvosira kell menni!!

2010. jan. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Csak mutatni szeretnék valamit:


A Diagnosztikai képalkotó képzés célja olyan szakemberek képzése, akik megfelelnek mind a hagyományos röntgen vizsgálatok, mind az új képalkotó eljárások: ultrahang, computer tomográfia (CT), mágneses rezonanciás vizsgálatok (MRI), un. intervenciós radiológia (ér vizsgálatok és érelváltozások kezelése stb.) és a sugárterápiás kezelés támasztotta modern követelményeknek.


Szóval ne hallgass rá. Orvosira kell menni!

2010. jan. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak üzenném, hogy előbb nézzen utána alaposabban a dolgoknak mielőtt véleményt nyilvánítana:


"Az orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus alapszak magában foglalja a korábbi képzési rendszer három szakját: a diagnosztikai képalkotó, az optometrista és az orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitikus képzéseket. A szakon olyan szakembereket képeznek, akik munkájuk során önállóan látnak el analitikai feladatokat, és kisebb orvosi laboratóriumok, diagnosztikai részlegek irányítói pozíciójában is megállják a helyüket. Szakterületükön belül jártasak a korszerű méréstechnikai, informatikai és számítástechnikai ismeretekben, a gazdálkodási és adatfeldolgozási technikákban.

Az alapszakon belül választható négy szakirány az orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitika, az orvosi kutatólaboratóriumi analitika, a képalkotó diagnosztikai analitika és az optometria."


Attól még, hogy az ő sulijukban nem lehet felvenni az optometria szakirányt, attól még gondolom nemcsak kamuból van ott a felvi.hu-n. Jó, nyilván lehet általános orvosin is szakosodni gondolom, de ez is egy lehetőség.

2010. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

na azért összeveszni nem kell!:)

de jólesik hogy segíteni akartok,még egyszer köszönöm!:D

2010. jan. 6. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!