Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerdán lesz a szóbeli érettsé...

Szerdán lesz a szóbeli érettségim, mit csináljak eddig, megőrülök már, annyira túl akarok lenni rajta?

Figyelt kérdés
Próbálok tanulni, ismételni még amit lehet, de 5 percenként azon kapom magam, hogy megint csak ábrándozok az egyetemről, ahová jelentkeztem, és hogy mennyire jó lenne, ha a maxot tudnám kihozni a szóbeliből, és valószínűleg az egyik legboldogabb nyár vár rám. Komolyan, nem bírám már idegileg. Olyan sokan tűnik ez az 5 nap. :( gondolom rengeteg vagytok / voltatok így ezzel, nektek mi a taktikátok?

2014. jún. 20. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Figy, ha tudod, akkor ne stresszelj, menj el strandolni, vagy fagyizni, ami kikapcsol kicsit. Ha meg nem tudod, akkor ne ábrándozz, hanem tanulj, mert a sok ábrándozás miatt nem fognak felvenni. Most vagyok végzős egyetemista, lehet, hogy már kissé fásult vagyok, de szerintem nem egy nagy szám, ez is csak egy iskola, nem kell nagyon belelovalni magad.
2014. jún. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a 94-100% terjedő intervallumon kellene teljesítenem, emiatt vagyok ilyen stresszes, mennek a tételek..Már attól félek, hogy túl sokat tanultam 1-1 tételhez, hogy biztosra menjek. áh, őrület, de köszönöm a válaszod!
2014. jún. 20. 15:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Na, hát ha tudod, akkor meg relax, mert így egyetemen meg fog ütni a guta. :D Kicsit tényleg kapcsolódj ki valamivel, olvasgasd azt ami kicsit rosszabbul megy, aztán meg pihenj rá. Nem sok az az 5 nap, vizsgaidőszakban meg kifejezetten kevésnek érzed majd. :D
2014. jún. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
:D alig várom már a vizsgák tömegét, csak ebből a magyar-töriből van már elegem. Szeretnék végre makroökonómiát, statisztikát tanulni, matekozni. Ezt szeretem :( És azért vagyok ilyen feszült, mert csak az első jelölésem ér valamit. a többi 4, háát, nem szeretnék ott tanulni :(
2014. jún. 20. 16:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Inkább még örülj, hogy ennyi időd van készülni !

Sokkal jobban meg tudod tanulni az anyagot így

2014. jún. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó neked.. Én a tételek kidolgozásával szenvedtem egy csomót, így kevés időm maradt a tanulásra. Mondjuk én 2 tárgyat viszek, de azokból is van több mint 60 tétel + még ott a töri meg az angol és hozzájuk se kezdtem. Örülj, hogy van időd tanulni..Én nagyon örülnék még plusz 5 napnak.
2014. jún. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

a tétel kidolgozása az időm 70%-a a tanulása meg a 30%-a :S

mennyivel könnyebb lenne, ha egy NORMÁLIS, 100%-t érő szóbelikből kellene válogatni, nem így, hogy összegyúrmázok 4-5 tételt...szóval tudom miről beszélsz, sok sikert neked!! remélem összejön

2014. jún. 21. 15:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem kedden volt az érettségim. Behívtak fél1-kor és 5 órakor jöttem ki, de örültem neki, hogy túl vagyok rajta, mert az osztály másik fele szerdán ment és este volt az eredmény hirdetés. Kell egy nagy szerencse, egy nyugodt beállítottság, egy kis (nagy)önbizalom és magabiztosság, háttértudás és való tudás, tanulás.

Szerintem neked ezzel nincs gondod, hisz azért ha egyetemre szeretnél menni van célod és tudod hogy mit kell teljesítened ahhoz, hogy elérd, és tanultál is rá, ahogy mondod, szóval nem lesz probléma.

Én biológia szakon szeretnék továbbmenni, így abból is érettségiztem.Őszinte leszek, olyan feleletet lenyomtam, hogy az egész tanári kar, az elnök asszony és az igazgató úr is megdöbbenve figyelt, amúgy én rettentően csöndes vagyok, kb szerintem az érettségin beszéltem a legtöbbet, így valószínűleg ezért is voltak meglepve, meg kíváncsiak voltak a hangomra meg, hogy hogyan tudom magam előadni:) Na szóval nagyon sokat tanultam rá+ érdeklődésem is megvan bőven a biológia iránt, így olyanokat is tudtam amit nem tanítottak nekünk. Azokat is elmondta, végül hatalmas gratulációval mondták, hogy köszönjük szépen.

Amikor mentem haza a biológia tanárnő még személyesen is gratulált és mondta, hogy rettentően büszke rá, ez neki is jó, mivel őt is minősítik valamilyen szinten és, hogy egyetemi szintű feleletet adtam vissza.

A kiosztásnál szóbeli dicséretet kaptam, mivel 100% lett a feleletem. Hatalmasan büszke voltam magamra és tudtam, hogy nem alaptalanul mert készültem rá. Szóval neked is menni, sok sikert! Majd írj, hogy mi volt!

2014. jún. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!