Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudok tanulni szóbeli...

Nem tudok tanulni szóbeli házikat, az ÍB. Megy gyorsan, de a SZB. Nem. Akárhogy is akarok egyszerűen elfáradok, nem ragad meg a fejemben semmi, mintha nem is tanultam volna. Van valami megoldás erre?

Figyelt kérdés
2009. máj. 31. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Olvasd el nyigodtan 2x, majd gondold át mit is olvastál. Próbálj arra figyelni, amire kell, ne hallgass zenét, ne nézz tv-t, ne ábrándozz.. koncentráció nélkül nem fog menni. Egy kicsit, arra a fél-1 órára figyelj a tnanyagra. Akkor megérted, és megmarad a dolog. Türelem. Ha feszülten ülsz le tanulni, az olyan, mintha nem is tanulnál..
2009. máj. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! Ezzel lehet csinálni valamit, simán. Először is tedd fel magadnak a kérdést, hogy "értem én azt, amit tanulok?" Pontosabban, "értem én a szavakat, amik ide vannak írva, vagy amikre az egész témakör épül?" Le merem fogadni, hogy fogsz találni egy párat, amit nem! Nem is keveset! Nálam ugyanez volt a helyzet, és semmi más nem segített, mint a szavak megértése. És ez teljesen logikus. Hogy a fenébe értenél meg egy mondatot úgy, hogy nem érted benne a szavakat? És hogyan tudnál beszélni valamiről szabadon, amit nem ÉRTESZ? Úgyhogy elő a szótárral, és nézd meg őket! Magyar szótár, idegen szavak szótára, képes szótár, internet, ami csak kell ahhoz, hogy ÉRTSD a szót! Na rajta! És menni fog.

Egyébként ez a tanulási technológia egyik központi eleme. Lásd www.alkalmazottoktatastan.hu Szia, Attila

2009. máj. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én annakidején úgy tanultam, hogy külön füzetbe kijegyzeteltem a töri, föci, biosz könyvet, és a vázlatot tanultam, az áttekinthetőbb, kevesebbnek néz ki. Magamban felmondtam, és a végén még egyszer elolvastam a könyvet. Bevált. Óránként tarts 10 perc szünetet, felállva, de a tanulási időt tényleg azzal töltsd. És se éhesen, te nagyon tele gyomorral nem lehet koncentrálni.
2009. máj. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!