Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyors és gépírás mennyire...

Gyors és gépírás mennyire nehéz egy mindenben tehetségtelen embernek?

Figyelt kérdés
Értesítettek, hogy felvennének a tanfolyamra, de amit ott elmondtak, hogy milyen nehéz lesz nem tudom, hogy elmenjek-e. Semmihez nem értek és ha megbukok kemény pénzeket kell fizetnem.

2014. jún. 20. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki a neten online, pl.: [link]

[link]

hogy mennyire megy, ha túl sok hibád van (több, mint 15) akkor ne kezdj bele... de ha elsőre kevesebb hibád van akkor simán! S ne feledd a kezedet ne nézd!!


Nekem van ilyen tantárgyam középiskolába félévkor 4-es év végén 3-as lettem belőle, viszont nagyon sokat kellett hozzá gyakorolnom....


Hát kezdetben kb. annyiból áll, hogy megvan szabva, hogy melyik betűt melyik újaddal üsd le, ha minden betűt tudsz már akkor jöhet a nagybetű... s utána már rendes szöveget kell írni... Utána számok, szimbólumok, írásjelek.... Van, hogy hallás után kell írni meg ilyesmi...


A te döntésed, hogy belevágsz-e... Ismertettem, hogy mit kellhet ott majd csinálni... Innentől rajtad áll...

2014. jún. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2014. jún. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A gyorsírás nem olyan egyszerű, de meg lehet azt is tanulni
2014. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok, fél éves lenne a tanfolyam, de elvileg ezt évekig tanítják máshol.
2014. jún. 20. 21:50
 5/13 A kérdező kommentje:
A helyesírásom jó, 2 ujjal tudok gépelni, de 10-zel nem.
2014. jún. 20. 21:58
 6/13 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam a linket, hibátlan lett, de 2 ujjal.
2014. jún. 20. 22:02
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát két újjal nem igazán jó... erőltesd meg magad és tedd az alaptartásra a tíz újadat! /bal kéz: asdf jobb kéz:jklé/ Ez az első lépése....


A mi iskolánban két évig tanítják, de szerintem több éven át is lehetne....

2014. jún. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jó, hát így abszolút nem megy...
2014. jún. 20. 22:32
 9/13 anonim válasza:

Tanfolyamra általában azért mennek az emberek, mert valami újat, amit eddig nem tudtak, szeretnék elsajátítani.

Ha elvégezted a tanfolyamot, akkor már nézheted a neten az említett oldalon a sebességedet.

Azért van az oktató a tanfolyamon, hogy a fogás- és leütéstechnikát elmagyarázza, megmutassa.

Senki nem tanul meg annyi idő alatt gépelni (10 ujjas vakírás), amennyi időt a gépírás órákon eltölt.


Mindenképpen kell otthon is gyakorolni napi 1 órát vagy hetente 3-4 órahosszát. Ez azért is fontos, mert ha otthon nem gyakorolsz, akkor elfelejted a következő órára, hogy melyik betű hol van és melyik ujjal kell leütni.


Attól, hogy nem értesz semmihez, még lehet, hogy a gépírás lesz az, amit ha el kezdesz megtanulni, tetszeni fog, sokat gyakorolsz majd és profi leszel.


A legfontosabb, hogy sokat gyakorolj, ha időd engedi. Akkor nem lehet baj. Arra semmiképpen ne számíts, hogy ha csak az órákra jársz be, meg fogod tudni tanulni.


Feltételezem, hogy kaptok majd gépírás könyvet, amit haza is lehet vinni, abban jó gyakorlatok vannak.


Ha valamelyik betű nehezebben megy vagy valamelyik ujjadat nehezebb használni, jelezd a tanárnak órán. Ha gondos, figyelmes, jó tanár, akkor fog mondani speciális ujj- és szógyakorlatokat neked.


Írom mindezt úgy, hogy több éve gépírást oktatok egy felnőttképző intézményben.


Biztos, hogy gyorsírás is lesz a tanfolyamon? Mert úgy tudom, hogy egyetlen egy tanfolyam fog mostanában indulni az országban, ahol gyorsírás is lesz. A gyorsírás nem összetévesztendő a gépírással. A gépíráshoz elég egy 3-4 hónapos tanfolyam + az otthoni gyakorlás.

2014. jún. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen biztos, hogy gyors és gépírás lesz. Kapunk tankönyvet meg füzetet is. Mondták, hogy lesz házi feladat is és, hogy nem elég csak bejárni, hanem tanulni is kell otthon. Én szeretnék járni, de félek, hogy meg fogok bukni. :/
2014. jún. 24. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!