Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségi-irodalom....

Szóbeli érettségi-irodalom. Kapunk szöveggyűjteményt? Miben lehet a segítségünkre?

Figyelt kérdés

és ha igen, akkor abban le vannak írva ilyenek mint pl a Móricz Zsigmond-tragédia vagy barbárok?

Miben segíthet még a szöveggyűjtemény?


Nagyon köszönöm!


2014. jún. 21. 17:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mi kaptunk, igaz én 2012-ben érettségiztem. Mi abból a fajta szöveggyűjteményből kaptunk, amiből tanultunk órán is. Ha egy regényt húzol, akkor magát a regényt kapod meg, és nem szöveggyűjteményt.

Nekem szerencsém volt, mert József Attilát húztam, és benne volt a szöveggyűjteményben a Curriculum Vitae :)

2014. jún. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szgy-ben regények nem nagyon vannak benne, csak elbeszélések meg versek, úgyhogy csak akkor segítség,

ha nem regényről kell beszélned

2014. jún. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! :) Bevagyok szarva rendesen :(
2014. jún. 21. 17:47
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Versekhez kifejezetten használható, mert kiírhatod

a szövegből a fontosabb fordulatokat, amikre ugye fejből

nem emlékezhet az ember

2014. jún. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én csütörtökön érettségiztem Móricz Zsigmond parasztábrázolását és a barbárok című novella elemzést húztam ki.

Fogalmam sem volt, egy szót sem tanultam:d elolvastam a szövegy gyűjteményben kb 6 oldal volt, előttem ketten is pót tételt húztak szóval volt időm. A történetét röviden elmondtam és kész is, többet nem tudtam volna. Így is 4-es lett:)

2014. jún. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Most kicsit megnyugtattál :) Köszönöm! Gratulálok!! És a nyelvtan az hogy sikerült? Én össze keverem a tételeket olyan egyformának tűnnek :S
2014. jún. 21. 23:08
 7/15 anonim ***** válasza:

Itt le van írva, milyen könyveket kell kirakni, ezen belül a tanár dönti el. Szöveggyűjtemény mindig szokott lenni.

[link]

2014. jún. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Köszönöm! Nyelvtan az könnyű, mert van atlasz, abban benne van a nyelvjárás, nyelvtörténet, szóval ha ilyet húzol akkor nyert ügyed van. Én a jel, mint nyelvrendszert húztam, mondtam valamit az jól van, engedtek is. 5 órát voltam bent, ki se mentem inni, ez volt az utolsó tételem, szóval mondták hogy jó köszönjük. Mondjuk annyit hozzá kell tennem, hogy én becsületesen megcsináltam mindig mindent, bejártam, tanultam és figyeltem is.

Ha egy kicsit is figyeltél és tudod használni a könyveket, atlaszt+ tudsz olvasni a sorok között amit a tanárnő próbál mondani segítségképpen akkor rendben lesz minden.

Majd írj, hogy mi volt.

2014. jún. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy ezeket leírtad! :)

Mindenképpen írni fogok! Csütörtökön kezdünk.

2014. jún. 22. 10:03
 10/15 anonim ***** válasza:

Mi holnap kezdünk,és rendesen gyomoridegem van,most realizálódott bennem,hogy mi történik majd.

Remélem átmegyek mindenből,és sikerül az érettségit megszerezni!

Majd írok,hogy mi volt!És te is írj,tényleg!El ne felejtsd ám!

2014. jún. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!