Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hasznos tippek érettségi...

Hasznos tippek érettségi szóbelire?

Figyelt kérdés

Van valakinek valami hasznos tanácsa a szóbelire? Pár nap és megyek.

Mit csináljak, ha rossz tételt húzok?

Hogy mondjam meg, hogy "nem tudom" ha rákérdeznek valamire és ez a helyzet, a nélkül, hogy kimondanám a nem tudom kifejezést? :) - pszichológia miatt

Bármilyen hasznos tanács jól jönne!!!



2014. jún. 22. 02:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a héten voltam és valahogy amikor beléptem a terembe nem is izgultam de előtte egy hétig simán paráztam :)

Nincs olyan hogy rossz tétel ha tanultál emlékezni fogsz arra amit húztál...bár tényleg van olyan hogy az egyik jobban megy mint a másik (mázlimra a jobbakat húztam).Nyugodtan gondold át van fél órád kidolgozni sőt több is lesz az a csúszások miatt:) A nem tudom helyett mond azt hogy most hirtelen nem jut eszedbe vagy hogy erre majd később visszatérsz stb...:)

2014. jún. 22. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a jó, ha kicsit izgulsz, mert akkor felpörögsz, de próbálj azért ne túlságosan ráparázni. Tűnj magabiztosnak és határozottnak, de azért nem túl merevnek. Próbálj folyamatosan beszélni, főleg nyelvnél fontos, de a többi tantárgynál is, ne csak a kérdésekre várj. Próbáld tartani a szemkontaktust a szaktanároddal, esetleg a vizsgaelnökkel. Segít emlékezni pl. az ismerős illat is(állítólag - szóval használd azt a parfümöt, feót stb amit suliban is :D ) A "nem tudom" meg: ha kicsi fogalmad is van róla mondd azt, hátha eltalálod, ha meg nem úgyis látja a tanár, hogy próbálkozol, megpróbál a megoldás fele terelni. Ha rossz tételt húzol akkor is próbáld meg a lehető legtöbbet kihozni belőle, ne keseredj el és add fel, hogy ez úgyse megy. Meglepődnél mik jutnak eszedbe ezekben a helyzetkben. Én pl. egy szakszót nem bírtam kitalálni a felkészülési idő alatt se, és mikor elkezdtem a témáról beszélni azonnal beugrott. :) Esetleg amik úgy érzed nagyon nem mennem még olvasd át párszor, minnél több minden megmaradjon, próbáld értelmezni és elképzelni magadban. Nekem sokat segít, ha közben leirogatok lényeges szavakat, esetleg törinél lerajzolatom (pálcikaemberekkelmeg kör alakú országokkal, szóval csak firka. hogy tudjam mihez kötni)

Esetleg ezeket olvasd még el: [link]

[link]

Sok sikert!!

2014. jún. 22. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szuperek vagytok, köszi nagyon!!
2014. jún. 22. 05:02
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom, mért irtóznak az emberek a "nem tudom" kifejezéstől. Ha összevissza makogsz hülyeségeket, a vizsgáztató úgyis rájön, hogy nem tudod, csak közben raboltátok egymás idejét ahelyett, hogy azalatt lehetősége lett volna feltenni egy másik kérdést, amire viszont tudod a választ.
2014. jún. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én e héten érettségiztem. Rettentően izgultam, komolyan annyira izzadtam, hogy folyt a homlokon a verejték. De amikor kiültem nem mutattam, magabiztosan, egyenes háttal, lazán mosolyogva vágtam neki. Tűnj magabiztosnak, nagyon sokat segít.Ne mutasd, hogy nem tudod, a tanárod úgyis rájön, de ha egy picit is kitudod magad vágni, akkor már minden rendben van. Ne mond azt hogy nem tudod, tanakodj, csinálj úgy mintha gondolkoznál, de ne mond, hogy nem tudod. Pl nálam kérdeztek, néma csönd volt, de úgy tettem mintha gondolkoztam volna és mondta a töri tanár a választ és visszakérdezett, hogy így van? mondtam igen és tettem még hozzá 1-2 mondatot:D

És mondta, hogy jól van, köszönjük.

Csak arra a tanárra nézz, akivel beszélsz, és ne engedd, hogy elbizonytalanodj! Ha visszakérdeznek, hogy biztos? és tudod, hogy biztos ez a jó, határozottan mond, hogy igen! Sokat számít, hidd el. ha készültél, és egy picit is figyeltél órán nem lesz gond.

Előtte való nap pihend ki magad, és ne parázd túl, hidd el, ha túl vagy rajta, csak annyit fogsz magadtól kérdezni, hogy csak ennyi volt?:D Ehhez egy egyetemi vizsga semmiség, de nagyon sokat számít, és neked most ez a nagy dolog!

Ha rosszabb tételt is húzol, akkor is próbáld kihozni belőle amit lehet, ne mutasd, hogy nem megy.

2014. jún. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megvan minden, túl vagyok rajta. Őszintén szólva minden sokkal jobb lett, mint amire számítottam. A szóbeli zökkenőmentes volt, alig vontak le 2-3 pontot. :)

Szóval köszi a tippeket, volt ami tényleg hasznos volt.

2014. júl. 1. 02:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!