Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a 2-2 iskola...

Mi a különbség a 2-2 iskola között?

Figyelt kérdés

Mi a különbség a: gimnázium és a középiskola között?

Mi a különbség az: egyetem és a felsőiskola között?



2014. jún. 22. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Nem összehasonlítható a kettő, mert a középiskola egy tágabb fogalom, a gimnázium meg előbbinek egy fajtája.

2. Nem iskola egyik sem. Hagyományosan magasabb nívót és színvonalat képvisel az egyetem, de a megkülönböztetés alapvetően csupán formális (kisebb képzési kínálat, kisebb elvárás az oktatók képzettségével szemben stb.).

2014. jún. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na megint egy kamu kérdés

A gimnázium is egy fajta középiskola, van még szakközépiskola is, mindkettő érettségit ad, de a szakközép szakmát is

2014. jún. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Felsőiskola olyan nincsen, csak főiskola,

az majdnem ugyanolyan mint az egyetem, csak az egyetemen általában több elméletet oktatnak ill. bizonyos szakmák csak egyetemen sajátíthatók el (pl. állatorvos, orvos, gyógyszerész)

2014. jún. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 23. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!