Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Levelezős egyetemistaként is...

Levelezős egyetemistaként is vállalhatok diákmunkát?

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2010. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azt olvastam, hogy csak nappalisok mehetnek, és nem tudom a levelezőst annak értelmezik e
2010. jan. 4. 16:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A levelezőst nem értelmezhetik annak, mármint nappalisnak, hiszen nem az! Egyébként lehetne diákmunkát vállalni, csak kérdés, hogy mennyi az esély arra, hogy találsz is. A diákmunkák nagy részéhez ugyanis nappalis hallgatói jogviszony kell. Anno én is akartam levelező mellett diákmelót, de nem találtam. :(
2010. jan. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát pedig szombatonként nappal van a tanítás.. érdekes, hogy így külön veszik
2010. jan. 4. 17:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nappal van a tanítás, de attól még nem vagy nappali tagozatos hallgató. Amúgy a levelezőt részidős képzésnek, a nappalist meg teljes idejű képzésnek is szokták mondani.

Egyébként én hülyeségnek tartom, hogy pont levelező mellett nehezebb (ha nem lehetetlen) diákmunkát találni, amikor pedig nekik több idejük lenne a suli mellett dolgozni. Tudom, hogy a diákmunkák általában olyan 15-20 óra körül vannak egy héten, de vannak köztük rendesnek mondható 8 órás állások is, minimum több hónapos elvállalási idővel, amire megint csak nem levelezősöket keresnek, hanem mondjuk passzív és/vagy évhalasztó, de nappalis diákokat. Miért?

2010. jan. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, egy csomó diákm. szövetkezetnél hirdetik, hogy levelezős diákok, vagy olyanok, akik halasztanak.
2010. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagyis passzívosok. :D
2010. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
NEM! Én igy jelentkeztem és azt mondták mindenhol, hogy nem tudnak alkalmazni mert levelezős vagyok és ők csak nappalisokat vehetnek fel. Diákszövetkezetnél biztos hogy nem dolgozhatsz levelezősként!
2010. jún. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!