Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Friss egyetemistaként hogyan...

Friss egyetemistaként hogyan juthatok plusz bevételhez?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni hogy van e valami ösztöndíj gólyáknak mert most megyek egyetemre is nincs sok pénzem és ahogy néztem a tanulmányi ösztöndíjat csak az első vizsgát után kaphatom meg de előtte is kéne valami.
2011. júl. 25. 01:29
 1/9 anonim ***** válasza:
szociális ösztöndíj
2011. júl. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Menj el melózni, még van 1 hónapod, aztán jelenkezz át levelezőre.
2011. júl. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szociális ösztöndijt ha megkapom akor kb 5e ami az utiköltség felére elég és munka az meg nincs a közelben semi mert minden munkát gyakornokokal végeztettnek levelezösre meg nem szeretnék meni:)
2011. júl. 25. 01:45
 4/9 anonim válasza:
Nem tudom igaz helyzeted, de sok fajta szociális támogatás létezik(utána kell járni, melyikre lehetsz jogosult) ha jól tanulsz az után is kaphatsz támogatást, kereshetsz valami diákmelót( pl. t-homenál akik hibabejelentéseket kezelik, azt a munkát csak diákok végzik el pédául) ha más eshetőség nincs, akk kisebb összegű diákhitel. De azt azért jól gondold át :)
2011. júl. 25. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szoctám az 5 és 25 ezer között lehet. pontoznak és minél több pontot szerzel annál több lóvét adnak. számításba veszik, az egy főre jutó jövedelmet, testvérek számát, koleszos vagy-e, milyen messze laksz a sulitól... minden egyetemen máshogy pontoznak célszerű a höknél érdeklődni. én pl 11900at szoktam kapni havonta. meg van olyan, hogy alaptámogatás, azt szintén szociális helyzet alapján adják (manapság már elég nehéz megkapni, tényleg nagyon csórónak és nagycsaládosnak kell lenni hozzá) az egyösszegbe 60 ezer. első egyetemi féléved alatt pályázhatsz rá. és második félévtől a tanulmányi ösztöndíj, ami ha jó vagy, szaktól függően havi 40-50 ezer is lehet. nekem volt már havi 32 ezres félévem. de mondom, ez erősen függ a sulitól és hogy hányan vagytok a szakon, na meg persze az elért átlagodtól. de ha élelmes vagy, a koleszba is sok bizniszt lehet kötni. de ha csak várod a sült galambot, akkor bizony éhezni fogsz...
2011. júl. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bursa Hungarica? Bár ez sem sok, de érdemes megpróbálni.
2011. júl. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van egy pályázat, ún. első bejelentkezés. annak nézz majd utána.
2011. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ugyanezt akartam írni,mint amit a 10:02-es és 10:31-es válaszoló írt neked,így nem írom le mégegyszer. A Bursáról annyit,hogy a helyi önkormányzatnál érdeklődj felőle.
2011. júl. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat utána is nézek:)
2011. júl. 25. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!