Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyenkor hogy kell a pontokat...

Ilyenkor hogy kell a pontokat számolni?

Figyelt kérdés

Két emelt szintű érettségit is tettem.

MIndkettő 45%-on felül van. Az egyik angol nyelvből van, így megkaptam hozzá a nyelvvizsgát is.

Namost tudom, hogy az emelt érettségiiért 50 pont jár, a nyelvvizsgáért 28, de egyszerre angolból nem kaphatom meg a kettőt(tehát hogy emelt is+nyelvvizsga is).

Akkor most hogy számítja? Ez összesen 78 pont(1 emelt + nyelvvizsga), vagy összesen 100 pont(2 emelt)???

Hogy számít?

Próbáltam kiszámolni a kalkulátorral, és ott két emeltet számít bele.


2014. jún. 26. 00:19
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Azonos nyelvből nem adnak az emelt érettségiért is és a nyelvvizsgáért is többletpontot. A többet adja, a kalkulátor mindig a legkedvezőbbel számol(t). Jelenleg viszont hibás, csak kétféle pontszámítással számol, azt a pontszámítást hagyja ki, ahol a tanulmányi pontok súlya 200 lehet (csak év végi eredményekből). Igazából számolgatni feleslegesen. Az iskola ahová jelentkeztél a legkedvezőbb számítást végzi, és júl 24 után ha jön a leveled, majd meglátod.:)
2014. jún. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hibás a kalkulátor felvin, nemtudom te mért gondolod ezt.

A tanulmányi pontokat is rendesen számolja, megnéztem.


Egyébként a 2 érettségidért (ha felvételi tárgy) akkor +100 pontot kapsz nem 78at nyugi.

2014. jún. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
tényleg jól írja, első válaszoló voltam! bocs, hogy hibás választ írtam...az FSZ-re van 3 féle pontszámítás
2014. jún. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az emeltért csak akkor kapsz +50 pontot ha az iskola kéri. Így +100 pontot kapsz, ha az angolt kéri akkor a +50 pont és a nyelvvizsga kiüti egymást (asszem) így 50 et kapsz, ha a másik tantárgyat kéri akkor azért +50 +28 a nyelvvizsgáért.


szerintem így van.

2014. jún. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!