Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Államira átsorolás - kinek a...

Államira átsorolás - kinek a helyére kerülhetek be?

Figyelt kérdés
Csak azt veszik figyelembe, hogy hány ember bukott ki/nem tudta teljesíteni a feltételeket vagy azt is, hogy a szakon hányan diplomáznak le? Az évfolyamot nézik, vagy az összes évfolyamot együtt a szakról?

2014. jún. 28. 00:31
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Államira azokat veszik fel, akik a legjobban teljesítettek a jelentkezők közül. Értsd: a legtöbb pontot szerezték. Miből gondolod, hogy egyetemen ők rosszabbul fognak teljesíteni, mint az, aki költségesre jutott be? Elég nagy ellentmondás lenne és egyáltalán nem jellemző. Mikor anno jelentkeztem nemzetközi gazdálkodásra közölték az évnyitón, hogy aki költségesen van általában 99,99%-ban nem kerül át államira, sosem volt jellemző. Kósza pletyka. Erre támaszkodni sajnos nem lehet.
2014. jún. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A mi szakunkon elég sokan kibuktak az első év után és páran átkerültek. Most jobb átlagom van ebben a félévben mint pl egy szaktársamnak aki átkerült tavaly, de már nem valószínű, hogy aki eddig eljutott az ki is fog esni.

Szóval nem lehetetlen csak nem tudom mennyi az esélye.

2014. jún. 28. 15:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Elsőnek baromira nincs igaza. Igenis van átsorolás ösztöndíjas helyekre. Ha sokan esnek ki ösztöndíjas helyekről, akkor nagyobb az esélyed.

Ennek egyébként egy elég bonyolult számítási módja van. Vannak csoportok, amikre nézve figyelik a létszámadatokat, meg az államilag támogatott helyeket. Ha érdekelnek a részletek, meg lehet nézni a vonatkozó jogszabályokat. Bár gondolom téged csak az érdekel, hogy van-e esélyed átkerülni.Nálunk az ELTE TTK-n például abszolut van esély átkerülni, mert elég sok az átsorolt. De ez nagyon szakfüggő. A hozzá nem értő károgókra meg nem kell figyelni, mint amilyen az első.

2014. jún. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Attol fugg, hogy milyen szak. Gazdasagi szakoknal allamirol azok hullanak ki, akik ki akarnak esni. Maskeppen tenyleg eselytelen. Ebben igaza van az elsonek. Meg ez igaz olyan szakokon is, ahol nem kovetelnek annyira.
2014. jún. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tehát gondolom egy olyan volt a kedves 2., aki reménykedik az átsorolásban. :D Bocsi, hogy letörtem a szarvad. Én a realitásokat mondom.
2014. jún. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan az első év végén van egy nagyon kemény szigorlat aminél legalább 20 államis bukik, és ilyenkor sokan inkább máshova mennek. Idén nagyon alacsony volt a ponthatár, sokkal gyengébb emberek is bekerültek. Tehát ha a szakon az összes évfolyamot figyelembe veszik viszonylag reális esélyem van, hogy átvesznek. Ha csak a mi évfolyamunkat akkor viszonylag kevés. Erre irányulna a kérdés ha nem lenne tiszta, hogy mindenki egy kalap alá van véve vagy sem?
2014. jún. 28. 22:41
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem árulod el a szakod és az egyetemet? Nem tudja meg senki ki vagy:D
2014. jún. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mert ha ki akartam volna írni benne lenne a kérdésben. Pontosan tudom tavaly hány embert vettek át nálunk, nem is az a kérdésem, hogy nálunk vagy más szakján mennyi az esély a bejutásra, hanem, hogy kinek a helyére kerülnek be, minden évfolyamot néznek-e összesítve. És most már örülnék, ha valaki a kérdésre válaszolna.
2014. jún. 30. 18:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg az egyetemi szabályzatban. Ott le van írva az átsorolás menete. Nem kell ilyen lekezelően kommunikálnod.

Ha olyan okos vagy keresd meg magadnak a választ.

2014. jún. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!