Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kémia írásbelim 32 lett a...

Maria0418 kérdése:

A kémia írásbelim 32 lett a szóbeli 35, így ha a 67-et 150-nel osztom, majd szorzom 100-al,44,667-et kapok. Ebben az esetben érdemes fellebezni?

Figyelt kérdés
45 felett kapnám az 50 többletet, tehát fontos, nem tudom, mit tegyek, ezen múlik az egyetemre való bejutásom. Tudja valaki ezzel kapcsolatban, milyen email-re lehet írni, hogy tanácsot kérjek valaki hozzáértőtől?
2014. jún. 28. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Azért mert 1%-on múlt, nem fognak megadni még 1 pontot.
2014. jún. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A kerekítés miatt fellebeznék, mert a 44, 67 lehet 44-re kerekíteni, és lehet 45-re is. Az én esetembern sajnos lefelé történt a kerekítés.
2014. jún. 28. 21:03
 3/14 anonim ***** válasza:
Az érettségi százalékokat csakis lefele kerekítik. Mindenkinél. Ez a szabály.
2014. jún. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ezzel már elkéstél, esetlegesen az írásbeli betekintésnél fellebbezhettél volna, de gondolom az már megvolt és nem fellebbeztél.
2014. jún. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A fellebbezésnek nem ez a lényege...Tény, hogy elég nagy szívás ez így, de mindenkinek lefelé kerekítenek (vagyis tulajdonképpen levágják a tizedesjegyeket).
2014. jún. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, végülis a pontjaim emiatt csökkenni már nem fognak, tehát semmit ezzel nem veszíthetek. Lenne még egy kérdésem. Tavaly is részt vettem a felvételi eljárásban, ugyanerre a szakra jelentkeztem, és a tanulmányi pontom akkor 192-re számolta ki a rendszer. Ha idén is ugyanúgy feltöltök minden dokumentumot, ismét 192 pontom lesz, vagy elképzelhető, hogy másképp számolják ki a tanulmányi pontjaim. Mert azt hallottam, úgy számolják, hogy a lehető legkedvezőbb legyen a felvételizőnek, van a duplázós módszer is. Tehát az lenne a kérdés, ha tavaly 192 tanulmányi pontom volt, akkor fix, hogy idén is annyi lesz?
2014. jún. 28. 21:18
 7/14 anonim ***** válasza:

Fellebbezni kizárólag jogszabálysértésre való hivatkozással lehet, az írásbelire vonatkozóan pedig már a határidő is elmúlt. Ha a szóbelin nem történt bizonyítható jogszabálysértés, akkor nem éri meg a fellebbezés megírásával és beadásával töltött idő sem: teljesen reménytelen, nem kapsz több pontot.

A felvételi pontokat úgy számítják, amilyen kombinációban neked a legkedvezőbb.

2014. jún. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám, az írásbelit már nem lehet, de a szóbelit még igen, amennyiben pénteken kaptad meg. Talán kérdezd meg, hogy miért csak ennyi pontot kaptál rá.
2014. jún. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 C2H5OH ***** válasza:

192? Ezt nem ütötted félre véletlenül? Amúgy ez így hogyan sikerült? És miért nem ismered a duplázást ha most érettségiztél? Jaj.


Milyen szakra jelentkeztél, mik az érettségi eredményeid és milyenek az előző két félévi jegyeid, plusz van-e nyelvvizsgád, melyik érettségi emelt, mindent írj meg és bepötyögöm a felvi kalkulátorába neked.

2014. jún. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem tudja megkérdezni, hogy miért annyi lett a szóbeli, mert emelt szintet tett 3 héttel ezelőtt.
2014. jún. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!