Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanár szeretnék lenni. Még...

Tanár szeretnék lenni. Még nem tudom melyik egyetemre szeretnék járni. Hol van lehetőség arra, hogy én válasszam ki az iskolát ahol a gyakorlatot szeretném tölteni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék vissza menni a saját sulimba, és ott tölteni a gyakorlatot,hiszen már minden ismerős. Sokkal jobb lenne egy olyan tanár előtt órát tartani aki anno tanított és ismer. Tudja valamennyire a gyengeségeimet, és talán nem is nézné olyan szigorúan a hibáimat. Sok egyetemnek van gyakorló iskolája, kötelező ott lenni gyakorlaton, vagy választhatok én? Hol van lehetőség erre?? Nagyon fontos lenne. köszönöm a válaszokat.

2014. jún. 28. 22:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sok a szóismétlésem, bocsi nem vettem észre. Általában nem írok három egymást követő mondatba egyforma szavakat ugyanaz kifejezésére."Szeretném" ha elnéznétek ezt a hibát. Megértéseteket köszönöm. :DD
2014. jún. 28. 22:49
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Adott iskolának vezetőtanárral kell rendelkeznie mindkét szakodhoz. Ha ez megvan, szerintem mindegyik egyetem nyitott arra, hogy visszaengedjenek, bár mindig lehetnek gondok a beosztással.


Egyébként szerintem nem annyira jó, ha túl elnéző a vezetőtanár. Élesben sokkal keményebb dolgokkal találkozik az ember, mint szakmailag megalapozott kritikákkal.

2014. jún. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Az elnéző alatt azt értettem, hogy a szemembe mondja a kritikát, ám nem értékel túl szigorúan. Tehát nem szemétkedik. Tudom, hogy ennél tényleg sokkal nehezebb szituációk is lesznek, de akkor már lesz némi tapasztalatom.
2014. jún. 28. 23:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Pl. ELTE :)
2014. jún. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudod, milyen volna bármelyik volt tanárod vezetőtanárként? Miért gondolod, hogy kedvesebbek volnának, mint egy idegen? Az én vezetőtanárom teljesen más ember volt vezetőtanárként, mint tanárként vagy úgy általában emberként.
2014. jún. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Beszéltem róla az egyik olyan szakos tanárral aki azt tanít amit én is szeretnék. Azt mondta, hogy rá számíthatok ebben, hiszen ezen nekem sok minden fog múlni, és ne miatta ne sikerüljön valami úgy ahogy szeretném. Viszont a hibáimra igen is felhívja majd a figyelmem. Ezért gondoltam, hogy jobb lenne visszamenni.
2014. jún. 29. 11:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy te már tanultál- vagy tanulsz valami mást, és most orientálódsz a tanári pálya felé?

vagy teljesen félreértettem?

2014. jún. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még csak gimis vagyok :D most leszek végzős.
2014. jún. 29. 12:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Miért akarsz tanár lenni?

Milyen tanár akarsz lenni?


A kérdésedre a válaszom:

Azért rossz ötlet ismerős tanárral végezni, mivel te rengeteget fogsz változni az egyetemi évek során, és sok ember nem képes a változásokat elfogadni, így a szemükben mindig ugyanaz a "kis padban kalimpáló" ember leszel..... szóval csak akkor válaszd ezt a megoldást, ha tudod, hogy a tanárod tudja kezelni ezt is, és persze te is tudod kezelni majd.

Az, hogy milyen iskolákba mehetsz az attól függ, hogy ahová jelentkezel egyetemre- főiskolára, annak megtalálható-e a partneri hálózatában.

Szóval minden iskolának van egy partner hálózata, és a benne található iskolákkal kapcsolatban vannak, és oda lehet jelentkezni gyakorlatra.

Ez például a Debreceni egyetemé:

[link]


********

Ezt a helyzetet befolyásolja, ha te Klebelsberg Ösztöndíjban részesülsz, mivel akkor a Klikk mondhatja meg, hogy hová menjél gyakszira, és a próbaidődet is hol töltsd le, de ez már kötelező jelleggel teszi (amit add, oda mész, ha nem akkor vissza kell fizetned a támogatást). Ha nem veszel részt a programban, akkor is a Klikk ad majd helyeket, de onnan te válogathatsz szabadon.

2014. jún. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már elég régen eldöntöttem, hogy tanár leszek, azóta kitartok a célomért. Nem csak hirtelen ötlet, vagy mert máshová nem vennének fel. Ha nagyon akarnám összejönne az orvosira való pont is, viszont nem érdekelne. A tanári pálya viszont tényleg nekem való, és tudom, hogy menni fog. Matek-angol szakra fogok jelentkezni. Az angoltanárnőmmel beszéltünk erről a vezetőtanárosdiról, ő mondott ilyet, hogy egy általa már nagyon jól ismert tanár volt a vezetőtanára és más volt, rossz értelemben. Viszont azt mondta az ő hibájából tanulva, ő sosem lenne ilyen egy volt diákjánál ezért is lenne jó oda menni.
2014. jún. 29. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!