Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kereskedelem-marketing szakra...

Kereskedelem-marketing szakra járnék Budapesten. Létezik olyan variáció hogy ne kelljen az oktatásért fizetni? Vagy az 1. félévben mindenképpen kell és csak utána lehet ösztöndíjat kapni?

Figyelt kérdés

2014. jún. 30. 19:33
 1/3 valamiparadox ***** válasza:

Ha államilag támogatottra jelentkezel,akkor nem kell az oktatásért fizetni (felszerelésért már lehet,hogy kell). Oktatásért csak az önköltséges formában kell fizetni.


Ösztöndíjat szociális vagy tanulmányi alapon kapsz (ez utóbbit a második félévtől). Vagy egy külső forrástól,de ez nem tudom mennyire gyakori itthon.


Viszont,ha főiskolára jelentkeznél,akkor lehet,hogy ott nincs államilag támogatottra lehetőség.De ebben nem vagyok vagyok biztos.

2014. jún. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi :)

És egyébként ha meg van x számú pontom és a ponthatár fölött vagyok akkor biztosan bejutok az államilag támogatottra?

2014. jún. 30. 22:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyetemeken a szakoknál külön vannak a ponthatárok az önköltségesnek és az állami helyeknek. Már ha egyáltalán van utóbbi. Itt egy példa:

-Kereskedel és marketing szakra államis helyre tavaly 449 volt a ponthatár. (Központilag meghatározott, mivel sláger szaknak titulálták.) Önköltségesre pedig bejuthattál 240 ponttal. Ha pl. idén is ezek a határok, és Neked mondjuk pont 449 pontod van (vagy több), akkor bejutottál államilag támogatott helyre.

2014. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!