Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire jegyzeteltek egyetemen?

Mire jegyzeteltek egyetemen?

Figyelt kérdés

Miért ajánljátok? Hosszú véleményeket szívesen olvasok:)

Előre is köszönöm:)


2014. júl. 1. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Lapokra, es osszefuzom oket.Fuzetet azert nem szeretem, mert keves lap, es elofordul, hogy nem megyek be orara, es a lapoknal jobban lehet osszerendezni.

Bocsi, telorol vagyok.

2014. júl. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen kérdés van. Az egyik ugyanilyen kérdésre rengeteg hasznos válasz érkezett.

Én most felvételizek. Én spirál füzetekbe fogok jegyzetelni. Mindenkinek más módszer válik be. Van aki lapokra jegyzetel, van aki a laptopba.

2014. júl. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pedig nem tettél fel túl bonyolult kérdést..

Alap megoldás:A/4-es sima papír

Másik megoldás: A/4 spirálfüzet vagy fűzött füzet, vagy ragasztott nagy tömb

Aki csak címszavakat ír: kis spirál fis fűzött füzet kis ragasztott tömb

Laptop: van aki gyorsan gépel..és van olyan előadó aki megengedi..de ez esetek nagy százalékában zavarja a többieket vagy az előadót..

Én pl. nem jegyzeteltem csak címszavakat vagy amikor valamire azt mondták hogy ezt szó szerint kell tudni..

Inkább figyeltem minden szóra, sokkal jobban megragad ha közben nem azzal foglalkozok hogy írjak és ha írok akkor ki is tudjam olvasni..hol maradtam le..stb..nekem ez nem jön be..

Mindig volt a felsőbb évesektől szépen kidolgozott tétel..és azt a saját címszavas jegyzeteimmel és persze emlékeimmel tankönyvvel együtt összevetettem mikor melyik volt a célszerű és ebből készült a saját anyagom tömören...két szakot végeztem el egyszerre...jó eredménnyel...de van aki szépen ír és minden szót ír..és tényleg csak körmöl előadáson..vagy aki ott sincs csak mástól várja a segítséget..de a lényeg mindegy hogy mire és mibe írsz..

2014. júl. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon szoktam jegyzetelni, mert szinte minden anyagot kiadnak. Amit nem, az meg benne van a könyvben, vagy már van róla vmi összegyűjtött jegyzet. Amíg próbálkoztam a jegyzeteléssel, addig egy olyan füzetet használtam, amiből kitéphetők és lefűzhetők a lapot. Mondjuk igen gyorsan eluralkodott rajta a káosz:D
2014. júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Legtöbb tanár elküldi az anyagot vagy ott vannak a könyvek és a kidolgozott tételsorok, úgyhogy túl sokat nem kell jegyzetelni.

De amúgy van egy vastag fajta spirálfüzetem, azt minden órára viszem magammal, és ha mégis van valami, amit fel akarok írni, akkor arra ott van.

Amúgy vizsgaidőszakban meg tárgyanként szoktam A4es fehér lapokra dolgozni ki azt, amit ki kell.


(lassan) 3ad éves egyetemista :)

2014. júl. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát papírra
2014. júl. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Idén diplomáztam. Nagy, osztott spirál füzetekbe írtam végig. Eleinte nehéz volt megtippelni melyik tárgyhoz mekkora füzet kellene, így ez okozott némi bonyodalmat, de utána már jól ment. A nagyobb tárgyakhoz vettem külön spirál füzetet.

Próbálkoztam a papíros módszerrel is, de a felét elhagytam, lusta voltam lefűzni, elkeveredett. Nekem a füzetes dolog jött be. (1 füzet van 3-4-5 felé osztva) Mindig úgy nyitottam, hogy hétfőn elvittem és ahány tárgy belefért, aztán kedden és akkor nyitottam újat, amikor már nem volt benne hely. Így mindennap csak egy füzetet kellett vinnem, legalábbis ilyen vastagot igen.

2014. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!