Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Normális, ha van még 2 évem...

Normális, ha van még 2 évem az egyetemen, de már aggódok a szakdolgozat miatt? Semmi! ötletem nincs miről fogok/akarok írni. Annyit tudok, hogy olyan témából kell, amit vettünk az egyetemi évek alatt, de ez bármely tárgyból lehet?

Figyelt kérdés
Tudom hogy korai, de most gondolkoztam el rajta.
2014. jún. 28. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért ajánlott a szakirányodról írni a szakdolgozatot. Tehát ha orvosnak mész ne pszichológiából írd, mérnöknek ne matekból stb.

Egyébként általában az utolsó előtti évben lévő tantervi tantárgyaknál tanultok olyanokat, amiből írható egy szakdolgozat így ezt a kérdést inkább következő tanév végén tedd fel magadnak, ha még mindig nem tudod miről írj. Egyébként a legegyszerűbb, ha nyáron átnézed a tanultakat és a visszaemlékezésed alapján azt a témát válaszd, ami a legjobban leköt, abból lesz a legegyszerűbb megírnod, hiszen érdekel.

2014. jún. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Érthető, vagyis normális, de azért ne parázd túl. Nekem is utolsó pillanatban derült ki a témám és még leadás előtt egy hónappal is változott a címem, mert nem az lett belőle, aminek indult.

Emiatt ne érezd magad rosszul, nehéz helyzetben vannak a diákok. Én pl. odamentem az egyik tanáromhoz, aki szimpatikus volt nekem végig és megkérdeztem mit tudna nekem javasolni, hogyha nála akarnám írni a szakdolgozatomat. Végül ő is ötletelt, én is, megkerestem az illetékes külsősöket ehhez, ők is elmondták a véleményüket és hárman összehoztunk egy témát.

Ami szerintem fontos, hogy olyan szakirányhoz illő témát válassz, amivel szeretnél foglalkozni, ugyanis ha egy komoly szak komoly témájáról van szó, akkor jó eséllyel hónapokig azzal fogsz kelni és feküdni. Nem jó ha ez olyan téma, amitől hányingered van.

A másik, hogy kezdd el időben, ne utolsó hónapban találd ki hogy mit akarsz, mert abból csak kapkodás lesz. Én mérnökként diplomáztam idén és sajnos februárig húztam a dolgokat. Vért is izzadtam, hogy a végére érjek időben.

2014. jún. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Osztott képzésen vagyok. Még BSc 2. évben is úgy éreztük, hogy te jó ég jövőre végzek, pedig még nagyon nem érzem kész magam, túl közeli. Teljesen normális. Lesznek majd megadva témák a tanszékeken, azok közül ajánlott választani, olyat, ami szakirányodnak megfelelő és érdekel. Ne aggódj rajta. Majd megjön az ihlet ;)
2014. júl. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
akkor nem nekem kell kitalálni az egészet? (mert abban nem vagyok túl jó)
2014. júl. 8. 00:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem neked kell kitalálni az egészet. :) A témavezetőd is sokat fog benne segíteni. Ha viszel bele egy-két ötletet, az jó pont.
2014. júl. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!