Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolai kollégiumi élet?

Középiskolai kollégiumi élet?

Figyelt kérdés
Üdv! Szeptembertől megyek középiskolai kollégiumba és kíváncsi vagyok, milyen is valójában. Milyen a közös zuhanyzó? Milyen a koliban élni? Hányan laknak 1 szobában? A beköltözéskor ők raknak össze x emberrel vagy érkezési sorrendben foglaljuk majd el a szobákat? Jah és amúgy fiú vagyok. Milyen eleinte idegen fiúkkal együtt élni? Bármi ami eszetekbe jut a kolival kapcsolatban, írjátok le! Főként fiúk véleményére vagyok kíváncsi, de a lányok-é is érdekel. Történetek ha vannak azok is érdekelnek!

2014. júl. 1. 20:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah azt elfelejtettem, hogy miket érdemes vinni, miket nem szabad?
2014. júl. 1. 20:55
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért ez elég változó a koliknál. Hova mész?
2014. júl. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagykállóba a gimibe
2014. júl. 1. 21:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ez annyira változó kollégiuma válogatja....

amit látatlanban tanácsolnék:

-ne dohányozz mert adóznod kell belőle a nagyobbaknak

-ne tarts a hűtőben sok ételt vagy italt csak annyit amennyit kockáztatni mersz mert sokan kiszolgálják magukat

-ne légy túl udvarias az elején mert elkönyvelnek csicskának és ki kell kloffolnod pár alakot mire felfogják hogy mégsem te vagy a megfelelő jelölt erre a pozícióra

-ne vond ki magadat az idősebbek szervezte fociból kosárlabdábaól, mert azt pécézik ki aki látatlanba akar maradni

2014. júl. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Hányan laknak egy szobában? : általában 2-4 ágyas szobák vannak.

Az "összerakás" általában osztálytársakkal (ill. ha több iskola kollégiuma, akkor iskolatársakkal ) történik. Tehát ne aggódj, nem fognak rögtön bevágni végzősök mellé.

Ha összehaverkodtok, akkor nagyon jó, ha nem,akkor kevésbé.

2014. júl. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nektek milyenek voltak a kolis éveitek? Ha tudtok mondani történeteket szívesen meghallgatom! ;)
2014. júl. 2. 13:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Én lány vagyok, de azért én is mesélek a tapasztalataimról. 6 éve lakok koliban (és még 2,5 évet tuti fogok). Eddig mindig 4 ágyas szobákban voltam, többnyire iskolatársakkal. Amíg középiskolai koleszban laktam, addig volt hétfőtől csütörtökig délután 4 órától fél hatig szilencium, ahol kötelező volt a tanulás. Ezután következett a vacsora. Vacsora után este 8-ig volt kimenőnk, amit a csoportvezető tanárunktól kérhettünk, hogy pl. kimehessünk kaját venni.

Amit érdemes vinned, az a lakat. Nem biztos, hogy kulccsal zárható lesz a szekrényed, ezért van rá szükség. Így ha a szabályzat megengedi, akkor van hova elzárnod a laptopod vagy értékesebb holmijaidat.

Dohányozni, alkoholt fogyasztani, vagy alkoholos befolyásoltság alatt a kollégiumban tartózkodni tilos. Ezt nagyon megjegyeztem, mert már volt ebből problémám...

Ha van vmilyen kérdésed, nyugodtan kérdezz akár privátban is. :)

2014. júl. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi napirendünk is hasonló volt csak túlzottan katonás négytől hatig ugye tanulás (mi stúdiumnak hívtuk) hattól vacsora, aztán háromnegyed héttől nyolcig második stúdium de ezt már nem vették komolyan, be se ment a prefektus inkább járt mindenki mindenfelé... nyolctól érdemes volt zuhanyzót felkeresni ne fogyjon el a melegvíz, 10kor ima utána lámpaoltás.Nekem az volt (illetve most is az) a sarkalatos véleményem hogy a kollégium nem a jó tanulóknak való.nem te osztod be az időd. Nekem a kötelező tanulási idő gyakran arra volt csak elég hogy a matekleckét tisztességesen megírjam, ha éppen olyanja volt a tanárnak hogy annyit adott fel..és hol volt még a többi lecke plusz tanulás...vacsora után túl nagy volt a zsivaj a normális tanuláshoz 10 után meg külön engedély kellett hogy a tanuló teremben lehess de nem vették jó néven.


történeteim vannak bőven de nem aarok grafomán lenni adj meg konkrét kulcsszavakat,vagy kérj szituációs tanácsokat mertszanaszét írhatnám az oldalt ha csak úgy belekezdenék mint holmi öregapó

2014. júl. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!