Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem? Lehetséges a...

Hogyan kezdjem? Lehetséges a megvalósítása? ( többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék tanácsot kérni a jövőm menetét illetően. A válaszokat előre is köszönöm!

Idén érettségiztem le jó eredményekkel, 3 helyre be is adtam a jelentkezésemet( ELTE-néprajz, ELTE- régész, KGRE-történelem), de a középiskolás éveim alatt nem éreztem eléggé ennek a súlyát, hogy minél hamarabb elkellene helyezkednem egy jövedelmező munka betöltésével a szegénységünk miatt. Az édesanyám sajnos munkanélküli és eléggé kínos , hogy a mostohaapám tart el minket, plusz a nélkülözések, tartozások sora. Az angol vizsám is hátra van még ( diploma feltétel). Most teljesen másképp látok mindent, nem engedhetem meg magamnak hogy 4 évig "ne csináljak semmi hasznosat", szeretnék dolgozni, de nem tudom, hogyan lehetne, van hétvégi munkavégzés? A lehető leghasznosabban szeretném eltölteni a köv. éveket, OKJ-n is gondolkodtam, esetleg bírható az egyetem mellett estis okj? Arra is gondoltam, hogy előbb okj-t szerzek ugye az 2 év, addig meglenne a nyelvvizsgám és 20 évesen felvételiznék újra, nappali okjn családi pótlék is jár bizonyos korig. De az anyukám ragaszkodik ahhoz, hogy az egyetem legyen az első?

Mit tegyek? Hogy tudnék hamar segíteni a szüleimnek?



2014. júl. 4. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Első félévben tapasztald ki, hogy mennyi időt tudsz diákmunkával foglalkozni, ugyanis az ahhoz szükséges hallgatói jogviszony csak aktív félévben van. Ha heti 2-3 napot tudnál menni vagy többször részmunkaidőben, akkor már elég jó alapod lenne.

Ha nem megy, akkor vagy levelezőn kellene megpróbálni és mellette főállásban dolgozni, vagy az általad felvázolt okj+munka+nyelvvizsga.

2014. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az egyik barátom is ilyen helyzetben van.Ő ugyanott lakott ahol az egyetem van és ahol az okj tanfolyama.Csak gyalogolnia kellett a két hely között.Ő olyan okj-s tanfolyamot választott ahol biztosították a munkahelyet.Az egyetemen is sokat kellett tanulnia és még a képzésén is és még dolgoznia kellett.Nem volt már ereje kétfélét tanulni.Főleg,hogy úgy jött össze neki,hogy a vizsga idők majdhogynem egymás után voltak.Végig csinálta csakhogy kevés volt a vizsgákhoz.

Ha biztos jövőt és önnállóságot akarsz le kell mondanod az egyetemről és olyan szakmát válassz ami kereslett.


Egy osztálytársam kitűnően vizsgázott történelemből és ő is történész vagy régésznek ment volna.Csakhogy azt látta,hogy velesleges,mert ezzel nem tud pénzt keresni.A pénzre szüksége van így le kellett mondania erről és választott okj-s képzést.A tanárok csak ez után merték mondani neki,hogy Magyarországon nemigen lehet régészként és történészként megélni.Szóval amint belátta,hogy abba kell hagynia az álmait már ki is derült az igazi felállás.

2014. júl. 5. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!