Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók, miért...

Orvostanhallgatók, miért nyavalyogtok meg szenvedtek nyilvánosan örökké?

Figyelt kérdés

Én is orvostanhallgató vagyok, most végeztem a második évet SE-ÁOK-n.

Sok olyan, a jövőben orvosira jelentkezni vágyó embertől hallottam, hogy XY orvostanhallgató ismerősétől hallotta, hogy az orvosin naponta 48 órát kell tanulni, legalább 2 liter kávét meginni, sok ezer oldalt megtanulni és a magánélet fogalmát is elfelejteni, mert óistenemolyanhihetetlenülnehézazorvosi, hogy halandó nem is képes teljesíteni."Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel!"

Már csak azért is idegesítő ez néha, mert amikor új társaságba keveredve szóba kerül, hogy orvosira járok, általában háromféle reakcióval találkozom:

A) úgy néznek rám, mint az atya úristenre B) szemüket forgatva húzzák a szájukat, hogy "Na mindjárt megint kezdődik, megint egy nyavalygó, nagyképű orvostanhallgató" (ez általában azokra jellemző, akiknek több orvosis, ismerősük van, illetve szintén egészségügyi szakra járnak) 3) semmi extra reakciót nem veszek észre.

Sajnos elég sokszor fordul elő az első két kategória.

Itt GYIK-en is csomóan tesznek fel olyan kérdést, hogy az orvosira tényleg csak félistenek jelentkezhetnek-e, mert XY medikus ismerősüktől azt hallották, hogy...

Gondoltam, nem nyitom ki a számat addig, amíg a másodévet el nem végeztem. Nos, megtörtént, ráadásul majdnem kitűnő eredménnyel.

Igen, nehéz, néha piszkosul nehéz. És a vizsgaidőszak nem egy leányálom. De azért közel sem kell ezt annyira eltúlozni, mint ahogy egyesek teszik. Ha akarod, meg lehet csinálni, ha pedig nagyon akarod és ambiciózus vagy, akkor pedig nagyon jól is lehet csinálni.

Nem értem, miért kell kívülállókat azzal untatni, hogy milyen nehéz az orvosisok élete, a fiatalabbakat elrémiszteni a szaktól, vagy lenézni más egészségügyiseket, mondván "nekünk mennyivel többet kell tudni".

Annyira utálom ezt, ráadásul szomorú, hogy ilyen sztereotípia terjedt el a közhiedelemben rólunk.

A másik kedvencem, amikor SOTE-s hallgatók lenézik a vidéki orvostanhallgatókat, mintha ott ingyen adnék a diplomát! Ezek olyan nagy baromságok, miért nem lehet ezekről leszokni?

Egyesek így vetítik ki másokra a saját komplexusaikat, vagy mi ennek az oka?



2014. júl. 5. 22:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ügyes provokáció.
2015. ápr. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nem provokáció volt :)

És még mindig nem értem... de már megszoktam :)

2015. ápr. 22. 18:54
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak poén volt, de köszönöm, hogy 0%-ra lepontoztatok, a fő, hogy értitek a viccet. (Y) Komolyra fordítva a szót, én is orvosira járok, engem a másik véglet jobban zavar. Mikor kérdezik, hogy hol tanulok és tök egyértelmű, hogy a szakra gondolnak, próbálok városnévvel kitérni, hogy Szeged. Egyszerűen azért, mert sokszor az emberek ennyi alapján elkönyvelnek valami nagyképű baromnak, ha mondom, hogy orvosi, holott ő kérdezte. Szerintem mérnökin, orvosin, természettudományin, jogin...stb, még lehetne sorolni, rengeteget kell tanulni és mindegyik nagyon nehéz képzés. Felesleges ez a "farokméregetés", hogy ki tanul többet. Főleg, hogy ez egyénfüggő, hogy kinek mi az erőssége. Lehet, hogy valaki mérnökin jól tanul, de az orvosit nem bírná, és ugyanez fordítva is. Viszont ott a másik oldal... Kérdező, azért abba gondolj bele, hogy míg pl egy mérnök tanul 5 évet és utána jó fizetésért dolgozik, addig te tanulsz 6 évet, kapsz egy diplomát, amit konkrétan abban a formában feldughatsz magadnak. Mire Te elkezdhetsz érdemben, önállóan dolgozni, az még plusz 5-8 év szakiránytól függően. Persze életünk végéig kell képezni magunkat, de egy mérnöknek (csak, hogy a példánál maradjak) 5 év tanulás után van egy zsíros állása, Neked ez sac/kb 13 év tanulás és szakmai gyakorlat, mire Te mint autonóm orvos "működhetsz".

Ettől függetlenül én személy szerint bevezetném a nyugati rendszert, és nem adnék "Dr"-t egyetlen diplomához sem, így az orvosoknak sem. XY M.D. és kész. Ha elvégzi a 3 éves PhD képzést, az már más tészta. Szerintem tegyen le valami tudományos munkát az asztalra, aki Dr-t akar a neve elé (tehát csak tudományos fokozattal lehessen használni).

2015. ápr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
57%
Hát, igen. Azt fontos is kiemelni, hogy az SE-ÁOK-on tanulsz, nem holmi vidéki dokitudományi fősulin.... Ahol a semmire kapják a kis diplomát, hogy örüljenek a kis vidéki dokik. Te PESTI SEMMELWEIS Doktor leszel.
2016. júl. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%
Utolsó vagyok, komolyra fordítva: Debrecenben tanulok az orvosin. Én is kaptam már olyat, hogy a vidéki orvosi nem is olyan nehéz (mintha valami büfészak lenne) és hasonlókat. És kezdem érteni, miért olyan ellenséges sok orvos, és miért csak orvosokkal barátkozik. Még csak most végeztem a harmadévvel, de már eddig is rengeteg támadás ért, és nem hiszem, hogy csak azért, mert orvosin tanulok és nem a SOTE-n, bármiféle támadást is el kéne viselnem, akár az orvosira, akár vidékre vonatkozóan. Egy ideje, aki próbál „számonkérni" mert orvosis vagyok vagy ahhoz hasonlót mond, hogy „jaj te csak Pécsre jársz" (városnév az idézet miatt), azt szó szerint elküldöm a halál f__ra és megmondom, hogy el lehet végezni az orvosit, akár a SOTE-t, akár az egyik "kis" vidékit. Sok szerencsét.
2016. júl. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!