Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magántanár szeretnék lenni és...

Magántanár szeretnék lenni és egy hangszert szeretnék tanítani. Mik kellenek ehhez, ha nem fogok járni egyetemre, nem lesz diplomám (csak érettségizni szeretnék), illetve nem járok zeneiskolába (autodidacta módon tanulok)?

Figyelt kérdés

2014. júl. 10. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor pénzért ne taníts, hacsak nem vagy egy istenáldotta őstehetség. Az egyes szakmák műveléséhez, így a tanításhoz is szakképzettség kell, az tanítson másokat, aki erre felhatalmazott emberek szakvéleménye alapján ehhez megfelelő tudással rendelkezik.
2014. júl. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Közel 2 éve játszok a magam által választott hangszeren, nagyon szeretem és élvezem a játékot, illetve minden nap gyakorlok több órákat. Van ismerősöm, aki sok ideje játszik azon a hangszeren (ő szokott tanítani, de a 90%-ot magamtól tanultam meg), azt mondta, hogy nagyon ügyes vagyok.
2014. júl. 10. 19:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon szép, de akkor miért nem akarsz valamelyik egyetemen vagy főiskolán ének-zene szakot végezni, hogy megszerezd az állami képesítést a tanításra? Anélkül csak baráti alapon taníthatsz, nem hivatásszerűen.
2014. júl. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert ahhoz sokat kellett volna zeneiskolába járnom, most pedig zenei középben kellene lennem. Ha nem kellene a zeneiskolázás, akkor simán elmennék zenei főiskolára!
2014. júl. 10. 22:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelező ahhoz a zenei középiskola, egyedül is meg tudod tanulni a felvételi követelményeket.
2014. júl. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy kötelező :O Na, mindegy, akkor máris kezdek a tanulásba! :)
2014. júl. 11. 00:31
 7/9 Sidel ***** válasza:
Nem bántásból, de két év az semmi... ennyi idő alatt tanárral is csak a nagyon alap dolgokat tanulod meg. (Tudom, mert én két év után hagytam abba a zongorázást. Egyik osztálytársam klarinétozott és sokat szenvedett vele, 1 év alatt annyira jutott, hogy meg tudta szólaltatni a hangok egy részét.) Milyen hangszeren akarsz tanítani?
2014. júl. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kezdő/közepesen haladó szinten vagyok, de éppen ezért fejlesztem magamat!
2014. júl. 11. 18:36
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. júl. 29. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!