Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A hallgatói nyilatkozat és a...

A hallgatói nyilatkozat és a külföldi munkavállalás összeegyeztethető?

Figyelt kérdés

"A nyilatkozat többek között arra kötelezi a hallgatókat, hogy a meghatározott képzési idő másfélszeresén belül megszerezzék a diplomát, majd az azt követő húsz évben legalább annyi ideig dolgozzanak Magyarországon, ahány évig állami ösztöndíjasként tanultak". Ha jól értem, ezt az jelenti, hogy a diploma kézhezvételét követően elmehetek külföldre dolgozni, ha mondjuk 3 év múlva visszajövök, és utána itthon vállalok munkát, akkor azzal még a meghatározott időkereten belül vagyok. Az egyetemi évek alatti munkavállalás beleszámít ebbe? Továbbá aki tudja, hogy a megadott időkereten belül nem tér vissza, az mondjuk 10 év után írhat a felsőoktatásért felelős minisztériumba, hogy szeretné visszafizetni a képzése költségeit, együtt lehet működni velük?

Kösz a segítséget!



2014. júl. 10. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Az felsőoktatási féléveken belül ledolgozott idő nem számít, csak a diploma készhez vétele utáni időszak számít.

Szerintem igen, önszántadból is visszafizetheted (pénzt húznak ki az emberből, miért ne engednék).

A lényeg, hogy ha nem akarsz fizetni, akkor 20 éven belül le kell dolgozni a képzési időt, ebbe lehet megszakítás is (kimész külföldre, visszajössz és dolgozol, megint kimész stb).

2014. júl. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :)

Azt sajnálom, hogy az egyetem mellett végzett munka nem számít, a többit viszont jól gondoltam. A visszafizetési lehetőségre pedig azért kérdeztem rá, mert egyrészt én senkinek (így az államnak se)nem szeretek és fogok tartozni, másrészt hallottam olyat ismerőstől, hogy kiment, külföldi tartózkodási címet jelentett be, és több magyar hatóság írt neki, kvázi csesztette ilyen olyan hivatali ügyekkel kapcsolatban, ezek egyike az oktatási minisztérium szerve volt, hogy akkor most kíván-e fizetni az igénybe vett államilag támogatott félévekért vagy később?

2014. júl. 10. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!