Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rendészeti 2. fokú pszichológi...

Rendészeti 2. fokú pszichológia és egészségügyi alkalmassági?

Figyelt kérdés
Rendészeti szakközépiskolába szeretnék jelentkezni már megvan a fizikai és a műveltségi tesztem de az 1. fokú pszichológiai és egészségügyi vizsgálaton alkalmatlannak minősítettek azzal az indokkal, hogy "túl egyenes" vagyok (mindig kitalálnak valamit), de fellebbeztem és kaptam időpontot (július 14, reggel 8:00 BP) 2. fokú vizsgálatra. Ez mennyiben más mint az 1. fokú? Több esélyem van, hogy átmegyek? Sokan miután megtudják, hogy nem sikerült az első fokú hagyják az egészet és inkább mást próbálnak mert nem akarnak megint bajlódni viszont én mindenképpen rendészeti pályán szeretnék dolgozni és el is megyek a 2. fokúra. Remélem figyelembe veszik, hogy engem érdekel a dolog és megjelentem.

2014. júl. 13. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (NKE-HHK katonai) a 2. fokún általában átszokták engedni az embereket. Csak a nagyon fogyatékosokat nem.


Szerintem a rendészetin sincs másképp. Ha nem vagy foggyos át kell h engedjenek.

Legyél magabiztos, de ne nagyképű! soksikert! :)

2014. júl. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :D Mondjuk nálunk 1. fokún 10 emberből 1 ment át a legfogykósabb.
2014. júl. 13. 19:11
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Nekem egy ismerősömet NKE-RTK-n megvágták másodfokon is, azzal az indokkal, hogy túl jó a tesztje
2014. júl. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Most meg "túl rugalmas" vagyok hát akkor basszák meg most már ez megvan játszva.
2014. júl. 14. 20:19
 5/11 anonim válasza:
Nekem szerencsére a másodfokú sikerült... :) Sajnálom hogy neked nem :s
2014. aug. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Singham ***** válasza:
Kérdező: azért nem engedtek át, mivel meg van szabva hány főt kell minimum megbuktatniuk (sok volt az évek alatt a támadás, hogy a teszteken olyanok mentek át, akik az élethez is hülyék). Sajnos te bekerültél azok közé, akiket meg kellett buktatniuk, hogy a minimum kötelező buktatást elérjék.
2014. aug. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát igen. Aki 1 nappal felvételi előtt találja ki, hogy rendőr akar lenni az gond nélkül bekerül aki meg már 7 éve kitalálta, hogy rendőr szeretne lenni azt lazán kidobják. Persze ők ezt nem tudják. Az lenne a jó, ha mindenki bekerülhetne és aki tényleg komolyan gondolja az úgyis bent marad aki meg nem bírja vagy nem érdekli kiesik.
2014. aug. 31. 14:09
 8/11 Singham ***** válasza:

Kérdező: Azzal annyit érsz el, hogy azok maradnak pusztán, akik a rendőr viccek szereplői. Legtöbben azért hagyják ott a rendőrséget, mert elegük van abból, ami konkrétan ott folyik. Például kimész járőrözni és, ha már igazoltatsz egy bűnözőt már téged hurcolnak meg, mert sérted a személyiségi jogaikat (nem vicc, volt a környékemen ilyen eset). Bekerülni meg azért nem kerültek be, mert vannak a ,,csókosok", és a helyek nagy részét azok viszik el. Ha felvehetnek 500 embert, abból 400 csókos, akkor máris marad 100 ember. Igen ám, csak mi van, ha jelentkeznek 1000-en? Meg kell valahogy oldaniuk, hogy a csókosokon kívül 100 ember nyerhessen csak felvételit. Erről szól az egész pszichológiai, fizikai teszt, stb. Elég megnézni sok rendőrnek a fizikumát. Még az út egyik oldaláról se tudna átszaladni az út másik oldalára anélkül, hogy össze ne essen. Akkor kérdem én ezek, hogy mehettek át a fizikai felvételin?

Meg ahogy írtam a pszichológiai felvételin mindenfélét kitalálnak, hogy megbuktassák. Van olyan ismerősöm, akit azért nem engedtek át rajta, mert túl éretlen. Jó, felment pótozni BP-re, ott meg valami olyasmi volt, hogy nem elég fiatalos. Akkor?

Kérdező te neked meg fel a fejjel, megpróbálod legfeljebb jövőre.

2014. szept. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Hát most az élettől is elvettétek a kedvem srácok. :( Egyre bizonytalanabb vagyok abban, hogy nekem sikerülhet a felvételi egyáltalán.
2014. nov. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért szerintem nem ennyire rossz a helyzet, mint ahogy előttem írják. Mondjuk én az egyetemre felvételiztem idén meg tavaly, most szerencsére sikerült is. A pszichológia nálunk egyáltalán nem volt gáz, bár a pszichológus felakart idegesíteni, de nem jött neki össze :) meg ott az a lényeg, h amit a tesztben leírsz magadról, azt mond el neki, ha pl megkérdezi h miért hiszed h jó zsaru leszel. Nekem így volt és simán átengedett, egyik nagyon jó haveromat viszont meghúzták másodfokon is, mondván, hogy túl tökéletes a tesztje...magyarul hazudik
2014. nov. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!