Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » HA művészeti területen szerzet...

HA művészeti területen szerzett diplomával, hol és milyen könnyen/nehezen lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a tervezőgrafikus,intermédia-művészet és formatervezés területén szerzett diplomákra.

Sokszor hallottam,hogy ha-élvezed-amit-csinálsz-akkor-nem-számít-a-pénz dolgot amivel részben egyet is értek de sajnos úgy látom nem olyan világot élünk ahol ezt lehet.

Szeretném-akár az ilyen területen végzettektől is-hogy mennyire nehéz feladat egy ilyen diplomával munkába állni?



2014. júl. 14. 11:35
 1/1 anonim ***** válasza:
Tervezőgrafikus vagyok, és a szakmából szerzett OKJ-s papírommal el tudtam helyezkedni egy grafikai cégnél. Egy diploma gondolom ennél mégtöbbet nyújt, és ezekkel könnyen el lehet helyezkedni, ha felkeresel pár céget, mely ezzel foglalkozik. Nem mellesleg olyan helyen ajánlom az elhelyezkedést, ahol van sok grafikai stúdió, mert sok helyen jó ha egy fellelhető. Magyarországon ez csak Budapesten van úgy, hogy úton útfélen ilyen stúdiókba botlasz. Az intermédiával kapcsolatban sokmindent nem tudok, de van egy tanárom, aki ott végzett, és nem igazán tudott elhelyezkedni, legfeljebb egy tanári diploma fejében. Ajánlom, hogy ha valamelyik területen is diplomát szerzel, törekedj a minél nagyobb kapcsolatháló kiépítésére, mert a művészvilágban is csak így tudsz boldogulni. A formatervezői területet sem ismerem, de bármely szakot is választod, ha teheted csinálj külföldön egy nemzetközi diplomát. Akár Ausztriára, akár Németországra, Svájcra, Franciaországra, vagy az UK-ra gondolok, sokkal több álláslehetőségre lelsz, az emberek nyitottsága miatt.
2018. aug. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!